Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Ekonomik krizdeki Martı Otel hisse satışına devam ediyor!

Martı Otel, kontrolündeki Martı GYO hisselerini satışa hazır hale getirebilmek için SPK’ya yaptığı başvuru sonucu ile ilgili olarak açıklama yaptı.

  • Reklam
Ekonomik krizdeki Martı Otel hisse satışına devam ediyor!
25 Haziran 2021 - 23:24
Reklam
Özermayesi eksiye geçen ve borç sorunlarıyla boğuşan Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) Başkanı Oya Narin'in sahibi olduğu Martı Otel İşletmeleri A.Ş., kontrolündeki Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı hisselerini satışa hazır hale getirebilmek için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvurduğunu geçen ay duyurmuştu.

Denizbank’a olan borçları nedeni ile icradan satışa çıkarılan Martı Myra Otel ile gündeme gelen Martı Grubu'nda, Martı Otel İşletmeleri A.Ş. tarafından hisse satışı ile ilgili olarak Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:


''Şirketimizin finansman sağlama amaçlarına teminat olarak konu edilebilmesi için Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.'nin çıkarılmış sermayesinde sahip olduğumuz Şirket sermayesinin % 17,14'üne tekabül eden 18.855.090,728 TL nominal değerli C grubu (MRGYO) paylarının, Şirketimizce borsada işlem gören niteliğe dönüştürülebilmesi amacıyla hazırlanan pay satış bilgi formu onayı için yapılan başvuru Sermaye Piyasası Kurulu'nun 24.06.2021 tarih ve 32/991 sayılı toplantısında onaylanmıştır. Onaylı Pay Satış Bilgi Formu ekte yer almaktadır. Söz konusu paylar sadece teminata konu edilecek olup, gerek Martı Otel İşletmeleri A.Ş., gerekse kredi ödemesi muaccel hale gelmedikçe ilgili kredi kuruluşu tarafından satışa konu edilmeyecektir. Kamuoyunun bilgisine sunarız.''


Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.'nin daha önce de çıkarılmış sermayesinde sahip oldukları 31.544.907,272 TL nominal değerli C grubu payların borsada işlem gören niteliğe dönüştürülmesine ilişkin hazırlanan pay satış bilgi formu Sermaye Piyasası Kurulu'nun 28.01.2021 tarih ve 5/110 sayılı kararı ile onaylanmış, 04.02.2021 tarihinde KAP'ta duyurulmuş ve sonrasında da söz konusu pay satış bilgi formu çerçevesinde 23.03.2021 tarihinde 31.544.907,272 adet payın tamamı şirketin finansman sağlama amaçlarına teminat olarak konu edilebilmesi için borsada işlem gören niteliğe dönüştürülmüştü.  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum