Haber Detayı
05 Temmuz 2019 - Cuma 21:46 Bu haber 1322 kez okundu
 
100 yıl sonra oteller nasıl olacak?
Hilton EMEA Başkanı Simon Vincent, Hilton´un 100'üncü yıldönümünde yayınladığı 2119 Otel Raporu'nun "teknoloji merkezli bir dünyada artan insan etkileşiminin önemini vurguladığını" söyledi.
OTEL HABER Haberi
100 yıl sonra oteller nasıl olacak?

Hilton tarafından yayınlanan 2119 Otel Raporu, gelecek 100 yılda seyahat ve konaklama sektörünün eğilimlerine dikkat çekiyor. Sürdürülebilirlik, yenilik, tasarım, insan ilişkileri ve beslenme alanlarından uzman görüşleri ile desteklenen raporda yer alan bulgular, teknolojideki gelişmenin ve iklim değişikliğinin gelecekte otelcilik sektörünü nasıl etkileyeceğini ortaya koyuyor.

 

Hilton EMEA Başkanı Simon Vincent raporla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Hilton 1919 yılındaki kuruluşundan itibaren havalandırma ve odalarda televizyon gibi endüstrideki ilkleri devreye sokarak dünya konaklama sektörüne öncülük yaptı. Geçen yıl çevrede yarattığı etkiyi azaltmak amacıyla bilimsel esaslı hedefleri oluşturan ilk konaklama şirketi oldu. İkinci yüzyılımıza da yenilik taahhüdümüzü, çalışanlarımızın gücünü ve teknolojiyi konukların taleplerine cevap vermeye yönlendirerek giriyoruz. Araştırmamız konaklama sektörü için heyecanlandırıcı bir gelecek çiziyor, teknoloji merkezli bir dünyada artan insan etkileşiminin önemini vurguluyor."

 

Raporda öne çıkan değerlendirmeler şu şekilde:

 

Gelişen teknoloji, tesislerimizde konaklayan misafirlerin tüm anlık gereksinimlerine cevap vermek üzere her mekanın dönüşmesine olanak sağlayacak. Lobi her konuğa mükemmel ve kişisel bir ağırlama sunmak amacıyla sakin bir spa'dan hareketli bir bara kadar herhangi bir mekana dönüşebilecek.

 

3D-yazıcıdan çıkan akşam yemekleri ve oda servisi benzersiz bir kişiselleştirilmiş deneyim sunacak.

 

Sürdürülebilirlik uygulamaları, okyanustan toplanan plastiklerle inşa edilmiş otellerden, her tür hava koşuluna dayanıklı kubbelere kadar pek çok farklı uygulamayla otelcilikteki tasarım anlayışını değiştirecek. Oteller topluluklar için birer ortak akıl alanı olarak konumlanacak; yerel kaynakları yöneten, topluma yönelik böcek çiftlikleri ve suda bitki yetiştirilen dikey bahçeler gibi alanlara katkıda bulunan bir belediye binası gibi hareket edecekler. 

Gelecek 100 yılda konaklama tesislerimizde yapay zekanın hakim olduğu bir dünyada insan teması ve kişisel dokunuş hiç olmadığı kadar kritik bir öneme sahip olacak. Teknoloji, otel görevlilerinin konukların birbirleriyle temas kurması ve unutulmaz anlar yaşamalarına odaklanabilecekleri gerekli ve önemli olan zamanı yaratacak.

 

Havuzda sanal bir deniz kaplumbağası ile birlikte yüzün veya Everest Dağı'nın yamacına dijital ortamda tırmanmayı deneyin: Yapacağınız bu rutin egzersiz size özgü olacak. Ayrıca, antrenmanlardan elde edilen enerji otelin enerjisi için kullanılacak ve dolaşım sistemine hiçbir etkisi olmayacak. Hatta konuklar ulaşılan antrenman hedeflerine bağlı olarak ödüller kazanacaklar. İzlenebilir antrenmanlar ve hologramlı kişisel antrenörlerinizle spora kaldığınız yerden devam edeceksiniz. Teknolojisiz zamanlar arayışı içinde olduğumuz için çevrim dışı olmak yeni bir lüks olacak.

 

Deri altına yerleştirilecek mikro çiplerle ısıdan aydınlatmaya, eğlenceden diğer her türlü ayrıntıya kadar çevremizdeki her düzeneği istediğimiz anda istediğimiz yerden kablosuz şekilde kontrol etmemizi sağlayacak. Her konuk için şeflere biyometrik veriler sağlanacak, tercihlere ve beslenme gereksinimlerine göre yemekler otomatik olarak hazırlanacak.

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör:
Etiketler: otel haber, 100 yıl sonra otel, 2119 konaklama, 2119 oetlleri, hilton,
Yorumlar
Haber Yazılımı