Haber Detayı
21 Ekim 2019 - Pazartesi 14:52 Bu haber 1445 kez okundu
 
21. Dünya Rus Medya Kongresi Alanya'da düzenlenecek
21. Dünya Rus Medya Kongresi 85 ülkeden 160 Rus dili konuşan gazetecinin katılımıyla düzenlenecek.
GÜNCEL Haberi
21. Dünya Rus Medya Kongresi Alanya'da düzenlenecek

21. Dünya Rus Medya Kongresi 85 ülkeden 160 Rus dili konuşan gazetecinin katılımıyla düzenlenecek.

 

Turizmin başkenti Antalya'nın Alanya ilçesi ile Ankara, Kayseri ve Konya'da Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun himayesinde Küresel Gazeteciler Konseyi'nin (KGK) öncülüğünde düzenlenecek ve 85 ülkeden 160 Rus dili konuşan gazetecinin katılacağı 21. Dünya Rus Medya Kongresi'nin açılışı 25 Ekim Cuma günü saat 11.00'de Ankara'da yapılacak.

 

85 ülkeden 160 Rus dili konuşan gazetecinin katılacağı kongrenin açılışına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da katılması bekleniyor. Dünya Rus Medya Konseyi (WARP) Başkanı Vitaliy Ignatenko ve Rus dili konuşan gazetecilerin ağırlanacağı, şehirlerin tanıtımına büyük katkılar sağlayacak olan organizasyon, 24-28 Ekim tarihleri arasında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun himayesinde, KGK'nın ev sahipliğinde Ankara, Kayseri, Konya ve Alanya'da gerçekleştirilecek.

 

Organizasyon ayrıca Ankara'da Altındağ Belediyesi, Kayseri'de Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Konya'da Konya Büyükşehir Belediyesi, Alanyalı Uğur Sipahioğlu, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD), Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) ve Alanya Belediyesi'nin destek ve sponsorlukları ile gerçekleştirilecek.

Kaynak: (EHA) - Ekonomi Haber Ajansı Editör:
Etiketler: 21., Dünya, Rus, Medya, Kongresi, Alanya'da, düzenlenecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı