Haber Detayı
12 Haziran 2019 - Çarşamba 22:01 Bu haber 1045 kez okundu
 
5 yıldızlı otellerin yanı başında denize sıfır ücretsiz tatil!
Türkiye'nin farklı illerinden gelen vatandaşlar, 5 yıldızlı otellerin bulunduğu bölgede, kendi kurdukları çardaklarda tatil yapıyor.
TURİZM BÖLGELERİ Haberi
5 yıldızlı otellerin yanı başında denize sıfır ücretsiz tatil!

Turizmin başkenti Antalya'nın Aksu sahilinde 5 yıldızlı otellerin bulunduğu bölgede kurdukları çardaklarda ücretsiz tatil yapan vatandaşlar, turistlerin de dikkatini çekiyor.

Haziran ayı başından itibaren bölgeye gelerek çardaklarını kuran ve eksiklerini tamamlayan vatandaşlar, Eylül ayı ortalarına kadar denizin keyfini çıkarıyor. Bölge sakinleri ise gündüz işine giderken akşam çardaklarında aileleriyle vakit geçiriyor. Yaklaşık 500 çardağın bulunduğu ve iki bin kişinin tatil yaptığı bölgedeki vatandaşlar, elektrik ihtiyaçlarını ise akü ve güneş panellerinden sağlıyor. Doğal ortamlarında tatil yapan vatandaşlar turistlerin de dikkatini çekiyor.

Tatilcilerden bazıları bölgede hem sera işiyle uğraşırken hem de tatil yapıyor. Kumköy sahilinin Antalya'nın en güzel yerlerinden olduğunu belirten tatilciler, "Manzara çok güzel. Deniz ve orman yan yana. Burası yalancı cennet gibi. Kurduğumuz çardağın yanında hem domates serası yapıyoruz, hem tatil yapıyoruz hem de para kazanıyoruz. Herkesin gelmesini tavsiye ediyoruz. Plaj bedava, deniz bedava." dediler.

 

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör:
Etiketler: 5, yıldızlı, otellerin, yanı, başında, denize, sıfır, ücretsiz, tatil!,
Yorumlar
Haber Yazılımı