Haber Detayı
02 Ekim 2019 - Çarşamba 10:00 Bu haber 1597 kez okundu
 
5 yıldızlı termal otel ve golf sahası projesi ihaleye çıktı
Sakarya'nın Akyazı İlçesine yapılacak golf sahası ve termal otel projesi için Kültür ve Turizm Bakanlığı ihaleye çıktı.
OTEL HABER Haberi
5 yıldızlı termal otel ve golf sahası projesi ihaleye çıktı

Sakarya'nın Akyazı İlçesinde 650 dönüm arazi üzerine yapılacak golf sahası ve termal otel projesi için Kültür ve Turizm Bakanlığı ihaleye çıktı.

 

Ak Parti eski Milletvekili Mustafa İsen'in Akyazı’da golf sahası ve termal oteli için başlattığı çabalar sonucunda Kültür ve Turizm Bakanlığı Salihiye mevkiinde ki 650 dönümlük Orman Bakanlığı arazi için yatırım teşvik ihalesine çıktı.

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yatırım ve teşvik ihalesi yapılan yatırım kapsamında 18 delikli golf sahası ile birlikte 120 yataklı 5 yıldızlı termal otel yapılacak. Şartname kitapçığının 18 Ekim'e kadar yayınlanacağı ihale için Akyazı’ya yatırım yapmak isteyenler 4 Kasım tarihine kadar şartnamede yazılı evraklarını bakanlığa teslim etmeleri gerekiyor.

 

Bölgeye yatırım yapmak isteyen birden fazla kurumun olması durumunda alt yapı yatırım payı adı altında katkı istenecek. En çok yatırım katkısı yapmayı taahhüt eden golf sahası ve oteli yapma hakkı kazanacak. Akyazı için tek firma talipli olursa doğrudan yatırım hakkını kazanacak. Akyazı’da yatırım yapacak firmalar devletin turizm teşvikinden de yararlanabilecek.

Kaynak: (YHS) - Yerel Haberler Servisi Editör:
Etiketler: 5, yıldızlı, termal, otel, ve, golf, sahası, projesi, ihaleye, çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı