Haber Detayı
22 Temmuz 2019 - Pazartesi 15:06 Bu haber 572 kez okundu
 
Iraklı turizmcilerden Tatvan'a ziyaret
Irak'ın Zaho, Duhok ve Erbil şehirlerinde faaliyet gösteren 15 kişilik seyahat acentası heyeti, Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO) öncülüğünde Bitlis'in Tatvan ilçesini ziyaret etti.
YEREL Haberi
Iraklı turizmcilerden Tatvan'a ziyaret

Irak'ın Zaho, Duhok ve Erbil şehirlerinde faaliyet gösteren 15 kişilik seyahat acentası heyeti Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO) öncülüğünde Bitlis'in Tatvan ilçesini ziyaret etti.

 

TATSO tarafından gerçekleştirlen programda seyahat acentası temsilcilerinden oluşan 15 kişilik heyet ilçede ağırlandı. Aralarında Duhok Kültür ve Turizm Müdürü Dindar Mahfuz'un da yer aldığı Irak'ın Zaho, Duhok ve Erbil şehirlerinde faaliyet gösteren turizm acenteleri temsilcileri, bölge ziyareti kapsamında ilçeye ziyarette bulundular. TATSO Başkan Yardımcısı Yılmaz Lebit ve Meclis Başkan Yardımcısı Ecevit Karaman tarafından karşılanan heyet üyeleri, Tatvan ve Ahlat ilçesindeki tarihi ve turistik yerleri gezerek, turizm üzerine düzenlenen istişare toplantısına katıldı.

 

TATSO olarak uzun bir süredir özellikle turizm sektörü ve İran turizmi ile ilgili çalışma yürüttüklerini söyleyen TATSO Başkan Yardımcısı Yılmaz Lebit bu çalışmaların bir devamı olarak Irak'ta turizm sektörü üzerine faaliyet yürüten seyahat acentası temsilcilerini ağırladıklarını, yürütülen çalışmaların bir bir meyvesini vermeye başlayacağını ifade etti.

 

Bölgeyi ciddi anlamda önemsediklerini ifade eden, ziyaretten ve misafirperverlikten duydukları memnuniyeti dile getiren heyet üyeleri karşılıklı olarak yapılacak çalışmalar neticesinde Irak'tan ciddi anlamda turistin bölgeye akın edeceğine inandıklarını dile getirdiler.

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör:
Etiketler: TATSO,Tatvan turizm, bitlis turizm, ıraklı turizmciler, ırak seyahat acentası
Yorumlar
Haber Yazılımı