Haber Detayı
06 Eylül 2019 - Cuma 13:18 Bu haber 1715 kez okundu
 
ABD'den Türkiye’ye seyahat uyarısı! Keyfi olarak gözaltına alınabilirsiniz
ABD Dışişleri Bakanlığı, ABD vatandaşlarına Bölge illerine seyahat etmemeleri yönünde uyarı yaptı.
GÜNCEL Haberi
ABD'den Türkiye’ye seyahat uyarısı! Keyfi olarak gözaltına alınabilirsiniz

ABD Dışişleri Bakanlığı, ABD vatandaşlarına Bölge illerine seyahat etmemeleri yönünde yaptığı uyarıya gerekçe olarak terörizm ve keyfi gözaltıları gösterdi.

 

Dışişleri Bakanlığı, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Gaziantep, Hakkâri, Hatay, Kilis, Mardin, Şanlıurfa, Siirt, Şırnak, Dersim ve Van'a seyhat edilmemesi için özel uyarıda bulundu. Söz konusu uyarıda, bu illerde terörist grupların saldırılarını sürdürdüğü ifadesi yer alırken özellikle kamuya açık alışveriş merkezleri, oteller, kulüpler, lokantalar, ibadet yerleri, parklar, havaalanları gibi yerlere dikkat edilmesi gerektiği vurgulandı.  

 

ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından vatandaşlarına yapılan diğer bir uyarıda, içlerinde ABD vatandaşlarının da bulunduğu on binlerce kişinin yetersiz bilgilere dayanarak ve genellikle siyasi amaçla terörist gruplarla ilişkilendirilip gözaltına alındığını duyurdu. Sosyal medya konusunda da uyarı yapan Dışişleri, "Türk hükümetini eleştiren paylaşımlarda bulunmaları halinde yine gözaltına alınabilecekleri" konusunda vatandaşlarını ikaz etti.

 

Kaynak: (DHS) - Dış Haberler Servisi Editör:
Etiketler: ABD'den, Türkiye’ye, seyahat, uyarısı!, Keyfi, olarak, gözaltına, alınabilirsiniz,
Yorumlar
Haber Yazılımı