Haber Detayı
17 Şubat 2020 - Pazartesi 01:59 Bu haber 2244 kez okundu
 
Açılalı 1 yıl oldu! En Başarılı Müze ödülünü aldı
Attraction Star Awards yarışmasında, yaklaşık 80 müze arasında En Başarılı Müze ödülüne layık görüldü.
TÜRKİYEDEN Haberi
Açılalı 1 yıl oldu! En Başarılı Müze ödülünü aldı

Çanakkale'de, Troya Ören Yeri girişine yapılan ve açılışı geçen yıl 18 Mart'ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirilen Troya Müzesi, Attraction Star Awards yarışmasında, yaklaşık 80 müze arasında En Başarılı Müze ödülüne layık görüldü.

 

Bu yıl 7’ncisi düzenlenen Attractıon Star Awards adlı sektörün en başarılı ürün ve projeleri ödüllendiren yarışmada, Troya Müzesi yaklaşık 80 müze arasında jürinin oyları ile En Başarılı Müze seçildi. 

 

Ödülü alan Troya Müzesi Müdürü Rıdvan Gölcük "Henüz 1 yaşında bir müzeyiz. Fakat arkamızda Homeros var, İlyada var, Anadolu toprakları var. Troya yaklaşık 2 bin 700 yıllık bir marka adeta. Dünyanın en eski ve en popüler markalarından biri. Bu ödülü Bakanlığımız adına, Çanakkale'miz adına, Anadolu’muz adına, Hektor adına alıyorum. Troya efsanesi devam ediyor” dedi.

Çanakkale Vali Yardımcısı Hasan Ongu ise, "18 Mart 2019’da açılan Troya Müzemiz yoluna emin adımlarla devam ediyor. Bu ödülü Çanakkale’mize, müzemize kazandırdığımız için çok mutluyuz. Troya Müzesi Avrupa’da Yılın Müzesi yarışmasında finale kalarak, ülkemizi temsil ediyor. Umut ediyoruz ki Cardiff’ten başarı ile döneceğiz.” diye konuştu.

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Attraction Star Awards, troya müzesi ödül
Yorumlar
Haber Yazılımı