Haber Detayı
17 Haziran 2019 - Pazartesi 14:43 Bu haber 652 kez okundu
 
Alanya'dan çift taraflı tanıtım
Rusya'nın başkenti Moskova’da düzenlenen Türkiye Festivali’nde Alanya tanıtımı yapılırken Rusların tanıtımı da Alanya’daki turizm festivalinde yapıldı.
YEREL Haberi
Alanya'dan çift taraflı tanıtım

Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED), Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) koordinasyonunda organize edilen Türkiye Festivali izdihama sebep oldu. Türkiye tanıtım alanlarına akın eden Ruslar Alanya tanıtım çadırı ve bahçesinde düzenlenen aktivitelere katılarak çeşitli hediyeler kazandı.

 

Türkiye’nin zenginliklerini gözler önüne seren ve Rusya’dan Türkiye’ye gelen turist sayısını artırmayı amaçlayan ve bu yıl 3’üncü kez düzenlenen festivalde Alanya’yı Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu ile ALTAV Yönetim Kurulu Üyesi Gürol Birgen temsil etti.

Festivalle ilgili değerlendirmede bulunan Dahaoğlu, Park Krasnaya Presnya’da düzenlenen etkinliğe Türkiye’den de müthiş bir katılım olduğunu ve parkın 100 dönümünün festival için kullanıldığını söyledi. Ziyaretçi sayıları hakkında bilgi veren Dahaoğlu, şunları söyledi: İlk gün 19 bin, ikinci gün 53 bin ve son gün ise 62 bin kişi festival alanını ziyaret etti. Geçen yıl 45 stant kurulan festivalde bu yıl ise 60 stant kuruldu. Türkiye'den oteller, tur operatörleri, turizm destinasyonları ve önemli turizm markaları stant açtı.

ALTİD’den 8 aileye konaklama sürprizi

100 aileye çekilişle Türkiye tatili hediye edildiğini söyleyen Dahaoğlu şu bilgileri aktardı: “Alanya olarak 8 aileye tatil hediye ettik. Bu şanslı 8 aile ALTİD üyesi olan Caretta Beach, Lonicera World, Club Paradiso Resort, Eftalia Splash Resort, Justiniano Club Park Conti, Titan Garden, Sentido Numa Bay Otel ve Haydarpasha Palace Otel’de konaklayacaklar. Eski Gazipaşa Kaymakamı, İstanbul Vali Yardımcılığı görevinde bulunan İsmail Gültekin, Türkiye Festivali Koordinatörü Haluk Özsevim ile birlikte standımızı ziyaret etti. Ayrıca Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek ile Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal da tanıtım çadırımıza destek oldular. Kendilerine festivale olan katkılarından dolayı Alanya adına teşekkür ederek Alanya Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel ve ALTİD Başkanımız Burhan Sili’nin selamlarını ilettik. Rusların festivale, Türkiye’ye ve özellikle Alanya’ya olan ilgisi bizleri oldukça memnun etti. Her yıl daha da büyüyen festival aynı zamanda iki ülke vatandaşları arasındaki dostluğun gelişmesine de önemli katkılar sağlıyor. Ruslar da eş zamanlı olarak Alanya Turizm Festivali’nde yer alarak kendi tanıtımlarını yapıyorlar.''

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Alanya'dan, çift, taraflı, tanıtım,
Yorumlar
Haber Yazılımı