Haber Detayı
01 Eylül 2019 - Pazar 11:10 Bu haber 1746 kez okundu
 
Alanya turizmi mercek altında
Kuzey Makedonya Cumhuriyeti'nin en çok izlenen televizyon kanallarından olan Alpha TV ekibi çekimler yapmak üzere Alanya’ya geldi.
TURİZM BÖLGELERİ Haberi
Alanya turizmi mercek altında

Kuzey Makedonya Cumhuriyeti'nin en çok izlenen televizyon kanallarından olan Alpha TV ekibi çekimler yapmak üzere Alanya’ya geldi.

 

Mina Tur’un ev sahipliğinde Alanya Turizm Tanıtma Vakfı'nın (ALTAV) katkılarıyla 30 Ağustos’ta Alanya’ya gelen 2 milyon 100 bin nüfuslu Kuzey Makedonya Cumhuriyeti’nde yayın yapan Alpha TV ekibine Türkiye, Antalya ve Alanya hakkında bilgiler veren ALTAV Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Topçu yaptığı açıklamada “Türkiye’de Makedonya olarak bilinen, yeni adıyla Kuzey Makedonya Cumhuriyeti olan ülkede Türkiye ve Atatürk çok seviliyor. Bu sebeple yapılan ziyaret Türkiye’deki atmosferin de kayda alınması anlamında 30 Ağustos’a denk getirildi. Misafirimiz Alanya’da 3 gün temaslarda bulunacak” dedi.

Turizm sektörünün pazar çeşitlendirmesi yoluyla krizlere karşı dirençli hale gelmesi açısından ALTAV olarak çalışmalar yürüttüklerini söyleyen Topçu, “Bu ülkeden 2018’de Antalya’ya 25 bin turist gelmesi, bu turist sayısının da yüzde 70’inin Alanya’yı tercih etmesi ve misafir sayısının her geçen yıl daha da artması sürekli dillendirdiğimiz sürdürülebilir turizm anlamında bizler için büyük önem taşıyor. Katkılarından dolayı Mina Tur’a teşekkür ediyoruz“ dedi.

Makedonya'daki Atatürk Anıtı 2018 yılı Aralık ayında sergilemeye açılmıştı.

Kaynak: (YHS) - Yerel Haberler Servisi Editör:
Etiketler: Alanya Tanıtım Vakfı, ALTAV, Alpha TV, Alanya otelleri
Yorumlar
Haber Yazılımı