Haber Detayı
12 Haziran 2019 - Çarşamba 15:15 Bu haber 1229 kez okundu
 
Alman ZDF kanalından Türkiye karşıtı yayın!
Türkiye turizmini hedef alan yayınlar yapmaya başlayan Almanlar, Türkiye'yi hedef alan yayınlara imza attı.
DÜNYADAN Haberi
Alman ZDF kanalından Türkiye karşıtı yayın!

Almanya, her fırsatta Türkiye'ye yönelik saldırgan yayınlarına devam ediyor. Türkiye'nin Turizmde rekorlar kırdığı günlerde turizmi hedef alan yayınlar yapan Alman medyası, Türkiye'ye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret sayılabilecek yayınlara imza attı.

 

Türkiye'ye gelmeyi düşünenlere yönelik algı operasyonu

Takvim'in haberine göre, 15 Temmuz daerbe girişiminde gözaltına alınanların fotoğraflarını paylaşan Alman devlet televizyonu ZDF'nin ZDF heute isimli Twitter hesabı, Türkiye'de tatil yapacaklar dikkat etmesi yönünde uyarılarda bulundu. Böylelikle Alman turistlere korku salıp, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı diktatör göstererek, Türkiye'nin güvenilir bir yer olmadığını dile getirmeye çalıştılar. Daha önce de Türkiye ve Erdoğan hakkında kara propaganda yapan ZDF, Alman vatandaşlarına "Türkiye'ye giderseniz, tweet atmayın. Çünkü tutuklanırsınız" diyerek iftiralara yer verdiği görüntülerde ise 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında tutuklanan generallere yer vermesi tam bir skandal olarak kayıtlara geçti.

Habere göre, Alman medyasının saldırgan paylaşımlarını, Antalya'da açıklanan turist rekorundan sonra yapması ise dikkatlerden kaçmadı. Türkiye'nin önemli döviz girdisi kaynaklardan biri olan turizm sektörüne yapılan bu hain saldırıyla Türk turizm sektörüne yara aldırmaya çalışan Almanlara yine en iyi cevabı her sene olduğu gibi Türkiye'den memnun ayrılan turist sayısı oldu.


Antalya Havalimanı Mülki İdare Amirliği verilerine göre 1 Ocak'tan 8 Haziran'a kadar gelen yabancı turist sayısının 3 milyon 870 bin 211 olduğu kaydedildi. Turist sayısında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 18'lik artış yaşandı. 1- 8 Haziran tarihleri arasında ise 1 milyon 570 bin 422 kişi geldi. Haziran ayı rakamı da geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 17 arttı.

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Alman, ZDF, kanalından, Türkiye, karşıtı, yayın!,
Yorumlar
Haber Yazılımı