Haber Detayı
01 Ağustos 2019 - Perşembe 10:21 Bu haber 1760 kez okundu
 
Ankara'yı Tanıyoruz kültür gezileri başladı
Altındağ Belediyesi tarafından düzenlenen Ankara'yı Tanıyoruz kültür gezileri başladı.
YEREL Haberi
Ankara'yı Tanıyoruz kültür gezileri başladı

Altındağ Belediyesi tarafından düzenlenen Ankara'yı Tanıyoruz kültür gezileri kapsamında öncelikle; Çamlıdere, Beypazarı, Nallıhan ve Polatlı gezilecek.

 

Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı, gezi programının "Kültür gezileri yapılacaksa, ilk olarak yaşadığımız şehri yakından tanımalıyız" düşüncesi doğrultusunda belirlendiğini söyledi. Başkan Balcı, "Ankara'mız ve ilçeleri tarihi açıdan pek çok değerli alana, doğal güzelliğe sahip. Şehir merkezinde yaşayan vatandaşlarımızın bu güzellikleri mutlaka görmesi, yakından tanıması gerektiğini düşünüyorum. Buralar şehrin merkezine en fazla 1 saat uzaklıkta Altındağlı vatandaşlarımız da bu ilçelerimizi görsün, yaşadığı şehri yakından tanısın, kendini daha fazla Ankaralı hissetsin istedik. Altındağ Belediyesi olarak önceliğimizi Ankara turizmine veriyoruz" dedi.

Her sabah saat 09.00'da Kadın Eğitim ve Kültür Merkezi önünden kalkan otobüslerle Çamlıdere'de Doğa ve Hayvan Müzesi'ni gezen Altındağlılar, Terazi Müzesi, Merkez Camii ve Kına Evi gibi tarihi ve kültürel alanları görme imkanı buluyor. Şeyh Ali Semerkandi Hazretleri Türbesini de ziyaret eden Altındağlı vatandaşlar, ardından Aluçdağı Milli Parkı'nda düzenlenen piknikle doğanın tadını çıkarıyor.

Geziye sırasıyla, tüm Kadın Eğitim ve Kültür Merkezli üyeleri ve Aydınlıkevler Erkek Yaşam Merkezi üyeleri katılacak

Kaynak: (YHS) - Yerel Haberler Servisi Editör:
Etiketler: Ankara Kültür Turu, Altındağ Belediyesi Tur, Belediye Tur, Kültür Turu
Yorumlar
Haber Yazılımı