Haber Detayı
20 Şubat 2020 - Perşembe 12:51 Bu haber 3273 kez okundu
 
Antalya Belek’teki yangın üssü arazisi otel yatırımına açıldı
Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Belek’te bulunan 6 parsel araziyi daha otel yatırımına açtığı belirtildi.
TÜRKİYEDEN Haberi
Antalya Belek’teki yangın üssü arazisi otel yatırımına açıldı

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Belek’te bulunan 6 parsel araziyi daha otel yatırımına açtığı belirtildi.

 

Antalya’nın Serik ilçesine bağlı Belek Turizm Bölgesi'ndeki 6 yeni parselin otel yatırımına açıldığı, yatırıma açılan yerler arasında yangın üssü olarak kullanılan arazinin bir bölümünün de bulunduğu belirtildi.

 
 

Oda TV’den Yusuf Yavuz'un haberine göre, Antalya Belek sahilinde yapılan imar planı değişikliği ile toplam 6 yeni parselin daha otel yatırımına açıldı. Haberde daha önceki planda günübirlik alan, kamping, spor alanı ve orman yangın üssü olarak ayrılan Belek’teki 3 ayrı parsel Günübirlik Tesis Alanı, Turizm Tesisi Alanı olarak belirlenirken, Orman Yangın Üssü olan parselin büyük bölümünün de yapılaşmaya açıldığı ifade edildi. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın planlama yetkisinde olan alandaki imar planı değişikliği ile 22 kilometre kıyı şeridine sahip olan Serik ilçesinde halkın doğrudan denizden yararlanabileceği yaklaşık 500 metrelik bir alan bırakıldı.

5 katlı oteller yapılacak

Yine aynı bölgede bulunan Kadriye Mahallesi sahilinde 579 Ada, 19, 36 ve 37 parsellerden oluşan 3 parça arazi ise mevcut planda günübirlik kullanım alanı ile golf ve konaklama alanı iken yapılan imar planı değişikliği ile Günübirlik Tesis Alanı, Turizm Tesis Alanı ve Teknik Altyapı Alanı olarak ayrıldı. Plan hükümlerine göre Kadriye’deki Turizm Tesis Alanı’nda 5 katlı ve 750 yatak kapasiteli, Belek’te ise 5 katlı ve 1200 yatak kapasiteli oteller inşa edilebilecek. 

 

Parsellerden biri Bakan Ersoy’un otelinin yanında

Yusuf Yavuz’un haberine göre, Belek’te yapılaşmaya açılan parsellerden biri, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un sahibi olduğu şirket bünyesinde faaliyet gösteren Voyage Belek Golf&Spa isimli otelin yanında bulunuyor.

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Antalya, Belek’teki, yangın, üssü, arazisi, otel, yatırımına, açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı