Haber Detayı
14 Haziran 2019 - Cuma 21:00 Bu haber 622 kez okundu
 
Antalya'dan sonra İzmir'de de bir dönem sona eriyor
HAYTAP, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile görüşmesi sonrası faytonların kaldırılacağını, yerine akülü araçların kullanılacağını duyurdu.
TÜRKİYEDEN Haberi
Antalya'dan sonra İzmir'de de bir dönem sona eriyor

HAYTAP İzmir İl Temsilcisi Esin Önder, HAYTAP Basın Sözcüsü Şule Baylan ve Meral Örüç İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde Tunç Soyer ile hayvan hakları ile ilgili bir görüşme yaptı. Yapılan görüşme sonrası Soyer, HAYTAP üyelerine faytonlarda kullanılan atlarının kurtarılıp Sasalı Doğal Yaşam Parkı'nda özgür bir hayat süreceğinin ve faytonların yerini akülü araçların alacağının sözünü verdi.

 

HAYTAP, sosyal medya hesabından müjdeli haberi şu ifadelerle duyurdu; "İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanımız Tunç Soyer'le hayvan hakları ile ilgili neler yapabiliriz konuştuk. Fayton atları nihayet Başkan sayesinde kurtarılıyor. Yerine akülü araçlar geliyor. Atlar Sasalı'da hayatlarını yaşamaya devam edecek."

Tunç Soyer, 18.02.2019 tarihinde HAYTAP üyeleri ile yaptığı buluşmada, Söz Veriyorum Protokolünü imzalamıştı. Protokolün maddelerinden biri "Fayton atlarının çalışmasına, deve güreşlerine, hayvanlı sirklerin kentimde bundan böyle olmasına izin vermeyeceğime, hayvan dostu bir kent yaratmak için elimden geleni yapacağıma söz veriyorum" idi. 

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Antalya'dan, sonra, İzmir'de, de, bir, dönem, sona, eriyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı