Haber Detayı
02 Eylül 2019 - Pazartesi 10:45 Bu haber 1916 kez okundu
 
Antalya Havalimanı'nın unutkan yolcuları
Turizmin başkenti Antalya'da Fraport TAV Antalya Havalimanı'nda 1 Ocak- 31 Temmuz tarihleri arasında unutulan eşya sayısı açıklandı.
YAŞAM Haberi
Antalya Havalimanı'nın unutkan yolcuları

Turizmin başkenti Antalya'da Fraport TAV Antalya Havalimanı'nda 1 Ocak-31 Temmuz tarihleri arasında unutulan eşya sayısı açıklandı.

 

2018 yılında 13 milyon 642 bin turistle tüm zamanların en yüksek sayısına ulaşılan, kişi sayısı olarak rekorlara imza atan, dünyanın en çok turist ağırlayan üçüncü kenti konumundaki turizmin başneti Antalya'ya 1 Ocak-31 Ağustos tarihleri arasında 193 ülkeden 10 milyon 765 bin 946 turist gelirken hava trafiğinin arttığı kentte, bu yılın 7 aylık bölümünde unutkan yolcular Antalya Havalimanı'nda 4 bin 525 eşya unuttu.

Unutkan yolcular tarafından unutulan ve havalimanı görevlileri tarafından bulunan eşyalar kayıp eşya bürosunda tek tek kayıt altına alındıktan sonra sahipleri tespit edilenler, dünyanın dört bir yanına kargoyla ulaştırılıyor. Sahibi bulunamayan eşyalar ise türüne ve özelliklerine göre 5 yıla kadar muhafaza edildikten sonra maddi değeri olan eşyalar ihaleyle satışa sunuluyor, maddi değeri olmayanlar ise imha ediliyor.

 

2019 yılının ilk yedi aylık döneminde havalimanı sınırlarında unutulan 4 bin 525 eşyadan 1015'i sahiplerine teslim edildi.

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Antalya Havalimanı Kayıp Eşya, Fraport TAV Antalya Havalimanı, havalimanı k
Yorumlar
Haber Yazılımı