Haber Detayı
10 Haziran 2019 - Pazartesi 21:16 Bu haber 575 kez okundu
 
Antalya-İstanbul uçağında panik!
Antalya-İstanbul seferini yapmak üzere yolcu alan Onur Air'e ait Airbus 330 tipi uçakta bir yolcu olay çıkardı.
GÜNCEL Haberi
Antalya-İstanbul uçağında panik!

Antalya-İstanbul seferini yapmak üzere yolcu alan Onur Air'e ait Airbus 330 tipi uçağı kapı kapattıktan sonra kalkış izni için beklemeye başladı. Uçağın 20 dakika kadar süren bekleme süresinde yabancı uyruklu olduğu ve panik atak rahatsızlığı geçirdiği bildirilen bir yolcu olay çıkardı. İçinde 219 yolcu bulunan uçağın orta bölümdeki kapılara yüklenen yolcuya kabin ekibi engel olmaya çalıştı ancak yolcu iki kapıdaki acil durumlarda yolcuların tahliyesini sağlayan slide olarak adlandırılan iki tahliye botun açılmasına yol açtı. Pilotların durumu bildirmesiyle uçağa polisler geldi.

 

Yabancı yolcu gözaltına alınırken uçak tahliye edildi ve diğer yolcular terminale götürüldü. Onur Air uçağının ekibi olayla ilgili olarak kuraldışı yolcu raporu tutarken, uçağın slide yenilenmesinin ardından sefere verileceği ifade edildi. Onur Air yetkilileri ise, yolcudan davacı olacaklarını söyledi.

 

Bu arada açılan iki slide’ın fiyatının yaklaşık 20 bin dolar olduğu, patlayan slide’ların kullanılamayacağı da belirtildi.

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Antalya-İstanbul, uçağında, panik!,
Yorumlar
Haber Yazılımı