Haber Detayı
06 Ağustos 2019 - Salı 23:50 Bu haber 2364 kez okundu
 
Assos Kadırga Koyu'nda karavan tepkisi
Çanakkale'nin Ayvacık ilçesine bağlı Assos Kadırga Koyu'nda otelciler ve tatilciler sahil boyunca sıralanan karavanlara tepki gösterdi.
TURİZM BÖLGELERİ Haberi
Assos Kadırga Koyu'nda karavan tepkisi

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesine bağlı Assos Kadırga Koyu'nda otelciler ve tatilciler sahil boyunca sıralanan karavanlara tepki gösterdi.

 

Son zamanlarda karavancıların gözdesi haline gelen Assos Kadırga Koyu'nda sahil boyunca park edilmiş karavanlar bölge halkının yanı sıra otel sahipleri ile yerli ve yabancı turistlerin de tepkisini çekmeye başladı. Bölge esnafı karavanların görüntü kirliliği ve plajlara geçişlerde engel yarattığını söyledi.

 

Assos Otelciler Derneği Başkanı Bayram Erten, Assos Kadırga Koyu’nda sahilin tamamen karavanlar tarafından gasp edildiğini, bazı karavanların yol üzerine bile durarak hem görüntü kirliliği oluşturduğunu hem de trafiği aksattığını söyledi.

Plaj kısmında karavanların durmasının doğru olmadığını kaydeden Erten ''Önümüzde Kurban Bayramı var. Zaten bayramda bu bölge çok yoğun oluyor, trafik inanılmaz yoğunlaşıyor. Şu an bu koyda 100’ün üstünde karavan var. Gelen ziyaretçiler karavanını kamping alanlarına değil de plaj kısmına koyuyor ve plajı kapatıyorlar. Neredeyse 2 karavan arasından plaja geçmeye bile yer kalmıyor bazı bölgelerde. Bunun yanında otellerimize gelen müşteriler de bu durumdan rahatsız oluyor" dedi.

 

Bölgede aynı zamanda 40 yıldır otel işletmeciliği yaptığını söyleyen Erten, sözlerine şöyle devam etti:


"Bir an önce karavanların daha uygun bir yere kaldırılmasını istiyoruz. Bu karavanların kamp alanlarına yönlendirilmesi lazım. Valimiz ve kaymakamımızın bu olaya el atmasını istiyoruz. Haftalarca, aylarca burada kalan karavanlar var. Turizme de büyük zararı var. Otellere gelen turistler de bu karavanlar yüzünden denizi seyredemiyor çünkü plaja giden alanı komple kaplamış durumdalar. Bölge turizmi için büyük sorun teşkil eden bir durum. Kanunen de bu karavanların bu şekilde plajı kaplaması yanlış. Burası kamuya ait deyip, buradan ayrılmıyorlar. Bu karavanların kanunen de kamp alanlarına yönlendirilmesi gerektiğini düşünüyoruz."

Kaynak: (YHS) - Yerel Haberler Servisi Editör:
Etiketler: Assos Kadırga Koyu, Karavan Kamping, Çanakkale Karavan Kampı, Assos Koyu,
Yorumlar
Haber Yazılımı