Haber Detayı
02 Haziran 2019 - Pazar 10:12 Bu haber 1355 kez okundu
 
ATİD Başkanı Birol Akman: ''Ankara turizmi için hedefleri büyüttük''
Anadolu Ankara Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD) Başkanı Birol Akman, tüm turizm paydaşlarıyla bir araya gelerek, Ankara turizmini geliştirmeye yönelik projeler üretmeyi amaçladıklarını söyledi.
DERNEKLERDEN Haberi
ATİD Başkanı Birol Akman:  ''Ankara turizmi için hedefleri büyüttük''

Başkent’in sağlık, termal, kültür ve gastronomi turizminde büyük bir potansiyele sahip olduğunun altını çizen Akman, ATİD olarak tüm turizm paydaşlarıyla bir araya gelerek, kentin turizmine katkı sağlamayı hedeflediklerini söyledi. Ankara’nın önemli bir turizm kenti olması noktasında her kesimden destek beklediklerinin altını çizen Akman, Ankara’nın dünyadaki bilinirliliğini artırma noktasında güç birliğinin önemine vurgu yaptı.

 

Ankara’yı Avrupa başkentleri düzeyine getirmek için azimle çalıştıklarını dile getiren Anadolu Ankara Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD) Başkanı Birol Akman, gerçekleştirdikleri çalışmalarla Ankara turizmine yönelik bir farkındalık yarattıklarına dikkat çekerek  “Başkent Ankara’nın turizmi için hedefleri büyüttük” dedi.

 

Ankara turizminin gelişmesi için her türlü projeye destek vereceklerini belirten Akman, geçtiğimiz günlerde yapılan ve Ankara Valiliği himayelerinde düzenlenen, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından da desteklenen Ankara Kültür ve Turizm Çalıştayı’nda tüm turizm paydaşlarının bir araya gelerek önemli fikirler ürettiğini söyledi. Çalıştayın, Ankara turizmini geliştirmek ve kentin turizm için belirlenen hedeflere ulaşmasını sağlamaya büyük katkı sunacağını dile getiren Akman, Ankara’nın hak ettiği değeri görmesi için var güçleriyle çalışacaklarını dile getirdi.

 

Son yıllarda hayata geçen projelerle Başkent’in turizm alanında beklenenden daha fazla atak yaptığını da belirten Akman, Ankara’nın artık dünyada dikkatleri çektiğini söyledi. Rusya’nın yanı sıra Asya ve Ortadoğu ülkelerinden de artık Ankara’ya yönelik taleplerin arttığını belirten Akman, Ankara turizmine yönelik hedefleri büyüttüklerini dile getirdi.

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör: Volkan Öztürk
Etiketler: ATİD, Başkanı, Birol, Akman:, , ''Ankara, turizmi, için, hedefleri, büyüttük'',
Yorumlar
Haber Yazılımı