Haber Detayı
04 Haziran 2019 - Salı 08:29 Bu haber 1464 kez okundu
 
Avrupa'nın ilk sualtı restoranı açıldı
Ülkenin güney kıyısında bulunan restoranın en dikkat çeken özelliği, 36 metrekarelik dev bir penceresinin bulunması.
DÜNYADAN Haberi
Avrupa'nın ilk sualtı restoranı açıldı

Norveç`in Lindesnes şehrinde Dünyanın en büyüğü olma özelliğine sahip, Avrupa'nın ilk sualtı restoranı hizmete girdi. Batık restoranının en dikkat çeken özelliği, Kuzey Denizi ve egzotik sakinlerinin panoramik manzarasını sunan 36 metrekarelik dev bir penceresinin bulunması.

 

Açılışta basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Restoran sahibi Stig Ubostad “Restoranımız, hiç şüphesiz dünyanın en büyüğü ve Avrupa'da tek. O kadar çok danışmandan geçtik ki bence her şeyden daha güvenli olduğunu söyleyebilirim” dedi.

Restoran, batık periskop olarak adlandırılan 36 metrekarelik penceresiyle okyanus yaşamının eşsiz panoramik manzarasını sunuyor. 26 cm kalınlığındaki pleksiglas pencere, fırtınalara dayanacak şekilde tasarlanmış durumda. Tüm yapı, kalın beton duvarları ile zorlu deniz koşullarından kaynaklanan basınç ve şoklara dayanacak şekilde inşa edildi.

 

34 metrelik restoran, haftanın 5 gecesi 40 farklı yemekle hizmet verecek. Müşteriler ahşap panelli meşe merdivenlerden oluşan bir geçitten inerek, restoranın loş ışıklı yemek odasına ulaşabilecek. Restoranın ismi zekice bir kelime oyununa dayanıyor. İngilizce Under yani altında anlamına gelen restoranın ismi Norveççe ise harika anlamına geliyor. 

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Avrupa'nın, ilk, sualtı, restoranı, açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı