Haber Detayı
23 Mayıs 2020 - Cumartesi 21:20 Bu haber 4889 kez okundu
 
Bakan Çavuşoğlu'ndan turizm ve Rus turist açıklaması
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Almanya, Fransa ve İngiltere ile turizm konusunda 4'lü toplantı yapıldığını duyurdu.
TÜRKİYEDEN Haberi
Bakan Çavuşoğlu'ndan turizm ve Rus turist açıklaması

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Almanya, Fransa ve İngiltere ile turizm konusunda 4'lü toplantı yapıldığını duyurdu.

 

Bakan Çavuşoğlu yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

 

''Biz biliyoruz ki Alman dostlarımız başta olmak üzere, Avrupa'daki, Türkiye'ye gelip de ülkemizi bilen herkes gelmek istiyor. Pandemi konusunda da diğer alternatif ülkelerdeki vaka ve diğer rakamlarla, sağlık kapasiteleriyle bizi kıyasladıkları zaman Türkiye ön plana çıkıyor. Bu nedenle gelmek istiyorlar. Gelmek istiyorlarsa da birlikte çalışmamız lazım. O insanların Türkiye'ye gelip tatil yapmasını birlikte sağlamamız lazım.''

 

Turizmin sadece Antalya ve Alanya için değil tüm Türkiye için önemli olduğunu kaydeden Bakan Çavuşoğlu ''Bizim de önceliklerimizden bir tanesi turizm. Kendim Dışişleri Bakanıyım ama Kültür ve Turizm Bakanımızın 4 tane yardımcısı var ben de onlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Bu seneyi az hasarla geçeceğiz. Ondan sonra hedeflerimize emin adımlarla ilerleyeceğiz" ifadelerini kullandı..

 

Rus Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile yaptığı görüşmeye ilişkin de açıklamalarda bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu "Almanya, Fransa ve İngiltere ile turizm konusunda 4'lü toplantı yaptık. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile iki sefer görüştük. Rus turistlerin de ülkemize gelmek istediğini biliyoruz." dedi.

 

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Mevlüt Çavuşoğlu, Mevlüt Çavuşoğlu turizm, Bakan Çavuşoğlu, Rus Turist
Yorumlar
Haber Yazılımı