Haber Detayı
30 Ağustos 2019 - Cuma 14:54 Bu haber 3119 kez okundu
 
Bakan Ersoy açıkladı! 203 yönetici hakkında görevden alma davası açıldı
Kültür Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, ağır ihmal ve kasıtlı fiilleriyle vakıfları zarara uğratan 203 yöneticinin görevden alındığını ve haklarında dava açıldığını bildirdi.
GÜNCEL Haberi
Bakan Ersoy açıkladı! 203 yönetici hakkında görevden alma davası açıldı

Kültür Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Türk Medeni Kanunu hükümlerine göre kurulmuş vakfların denetiminin yapıldığını, yapılan bu denetimler sonucunda son 5 yılda, vakfın amacı doğrultusunda faaliyette bulunmayan, vakfın mal ve gelirlerini usulsüz biçimde kullanan, ağır ihmal ve kasıtlı fiilleriyle vakfı zarara uğratan 203 yöneticinin görevden alındığını ve haklarında dava açıldığını bildirdi.

 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Ersoy şunları söyledi:

“Amacı doğrultusunda faaliyette bulunmayan, mal ve gelirlerini amaç dışı kıllanan, ağır ihmal ve kasıtlı fiilleriyle vakfı zarara uğratan, Vakıflar İdaresi tarafından tespit edilen noksanlık ve yanlışlıkları verilen süre içerisinde tamamlamayan, düzeltmeyen veya aykırı işlemlere devam edenler hakkında mahkeme kararı ile görevden alınan Vakıf yönetici sayısı 203 olmuştur. Son 5 yılda Türk Medeni Kanunu hükümlerine göre kurulmuş olan 203 vakfın yöneticileri hakkında görevden alma davası açılmıştır”

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Vakıflar İdaresi, Bakan Ersoy, Mehmet Nuri Ersoy Vakıf Haberleri
Yorumlar
Haber Yazılımı