Haber Detayı
23 Mayıs 2020 - Cumartesi 14:42 Bu haber 3132 kez okundu
 
Bakan Üstel: ''Yurt dışında tatil yapmak isteyenleri KKTC'ye bekliyoruz''
Kuzey Kıbrıs olarak koronavirüsü (Covid-19) yendiklerini belirten Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Turizm Bakanı Ünal Üstel, Türkiye’de yurt dışında tatil yapmak isteyenlerin Kuzey Kıbrıs’ı değerlendirmesi çağrısında bulundu.
GÜNCEL Haberi
Bakan Üstel: ''Yurt dışında tatil yapmak isteyenleri KKTC'ye bekliyoruz''

Kuzey Kıbrıs olarak koronavirüsü (Covid-19) yendiklerini belirten Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Turizm Bakanı Ünal Üstel, Türkiye’de yurt dışında tatil yapmak isteyenlerin Kuzey Kıbrıs’ı değerlendirmesi çağrısında bulundu. 

 

Mart ayından itibaren koronavirüsle mücadelede önemli adımlar attıklarını ifade eden ve 36 gündür ülkede her hangi bir vaka ortaya çıkmadığına vurgu yapan Bakan Üstel "Yavaş yavaş sektörleri çalışma hayatını kazandırmaya başladık. Bunlar için belirli kriterler ortaya koyduk. 1 Haziran'dan itibaren turizm faaliyetlerine başlıyoruz. Otellere eğitim verilecek. Güvenli sertifikası alanlar açılacak. Otellerimizin kapılarını açarken, şu anda iç turizmi hareketlendirme adımı. Aslında bu dışa açılım öncesinde bir ön prova" dedi.

 

Ada’ya dışarıdan turistlerin gelmesi ile ilgili sürecin 15 Haziran ile 1 Temmuz arasında olabileceğine işaret eden Üstel, "Ülkemize bir turist gelecekse bununla ilgili her türlü önlemlerin alınması çalışması yapılıyor. Kriterleri belirlemek için ilgili taraflarla çalışmalarımız devam ediyor. Bu sezon turizmde büyük sıkıntı yaşadık. Ama inanıyorum ki 2021 yılı turizmde KKTC için çok başarılı olacak diye düşünüyorum" şeklinde konuştu.

 

Kuzey Kıbrıs’ın güvenli bir ülke olduğuna vurgu yapan KKTC Turizm Bakanı Üstel "Anavatan Türkiye’de tatil yapmak isteyenlerin KKTC’yi seçmelerini istiyoruz. Bizim en büyük pazarımız her zaman yanımızda olan Anavatanımız" dedi.

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör:
Etiketler: KKTC Turizm Bakanı Ünal Üstel, KKTC turu, KKTC turizm sezonu, KKTC otelleri
Yorumlar
Haber Yazılımı