Haber Detayı
18 Ağustos 2019 - Pazar 23:56 Bu haber 6255 kez okundu
 
Bakanlığın yazışmalarını kim sızdırdı?
Gazeteci Özkan Altıntaş’ın delil olarak sunduğu Bakanlık yazışmaları, yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi.
GÜNCEL Haberi
 Bakanlığın yazışmalarını kim sızdırdı?

Son günlerde gündemde olan TÜRSAB eski Denetleme Kurulu Üyesi, turizmci Murtaza Yakaryılmaz hakkında ortaya atılan iddialarla ilgili gerek TÜRSAB gerekse Yakaryılmaz tarafından gerekli açıklamalar yapıldı. Ancak Gazeteci Özkan Altıntaş’ın delil olarak sunduğu Bakanlık yazışmaları, yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi.

 

“Altıntaş’ın Bakanlık’taki haber kaynağı kim?”

Turkiyeturizm.com isimli internet sitesinde Özkan Altıntaş imzasıyla yayınlanan ve TÜRSAB tarafından sert bir dille yalanlanan ‘’Görevini yapmayan TÜRSAB‘a Bakanlık el koydu’’ başlıklı haberle ilgili olarak bahsi geçen haber sitesinde gazeteci Özkan Altıntaş’ın TÜRSAB eski Denetleme Kurulu Üyesi, turizmci Murtaza Yakaryılmaz hakkındaki iddialarını ispatlamak için yayınladığı deliler, yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi.

 

Bu deliller içinde bazı fotoğraflar, sosyal medya paylaşımları, ticaret sicil gazetesi, ve ticari bilgilerle birlikte dikkat çekici 2 belge de yer aldı.

 

Özkan Altıntaş tarafından ortaya atılan iddiaların doğru ya da yalan olmasından ziyade, ön plana çıkan ve kamuoyunda merak uyandıran bu belgeler 25.06.2019 tarihli Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım İşletmeler Genel Müdürlüğü’ne ait iç yazışmalar ve Genel Müdür Yardımcısı Cemil Turan imzasını taşıyor.

Altıntaş’ın Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Adıyaman Valiliği’yle yaptığı yazışmayı haberinde delil olarak yayınlaması, Bakanlık ve Adıyaman Valiliği bürokratları arasında rahatsızlığa neden olurken, yapılan haberle ilgisi olmadığı halde içerikte paylaşılan, Murtaza Yakaryılmaz’ın o dönem sahibi olduğu seyahat acentası ile ilgili olarak yapılan denetlemeye ait bilgilerin yer aldığı Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ait bu iç yazışmaların nasıl ve kim ya da kimler tarafından servis edildiği ve “Görevini yapmayan TÜRSAB’a Bakanlık el koydu” başlıklı bir haberde neden kullanıldığı kamuoyunda merak konusu oldu.

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Cemil Turan, Adıyaman Valiliği, Yatırım İşletmeler Genel Müdürlüğü,
Yorumlar
Haber Yazılımı