Haber Detayı
28 Temmuz 2019 - Pazar 22:25 Bu haber 1876 kez okundu
 
Bina yapılmasına izin olmayan ada sahibinden 17 Milyon TL'ye satılık
Bursa'nın Karacabey ilçesi Uluabat Gölü'nde bulunan 45 dönümlük ada, sahibi Nedim Bulut tarafından satışa çıkarıldı.
YAŞAM Haberi
Bina yapılmasına izin olmayan ada sahibinden 17 Milyon TL'ye satılık

Bursa'nın Karacabey ilçesi Uluabat Gölü'nde bulunan ve Eskikaraağaç köyünden 2 kilometre açıktaki 45 dönümlük bina yapılmasına zin verilmeyen yaklaşık 500 zeytin agacının bulunduğu ada, satılığa çıkarıldı.

 

Adanın dedelerinden kaldığını, adayla ilgilenemekdikleri için satılığa çıkardıklarını söyleyen Bulut ''Aslında çok güzel ancak bakamıyoruz, o yüzden satıyoruz. Fiyatını 17 milyon lira olarak belirledik, bunda pazarlık payı da var tabii. 13 milyon liralık bir teklifi reddettik. Biz burayı hep zeytinlik olarak kullandık. Adaya zamanında küçük bir bağ evi de yapmıştım. İzin almamıştım. Bildiğim kadarıyla bungolov tarzı ahşap yapılardan buraya yapabiliyormuş. O tarz evler yapıldıktan sonra çay bahçesi gibi turizm amaçlı kullanılabilir" dedi.

Adanın Ramsar Sözleşmesi kapsamında olan bir yer olduğunu söyleyen Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan adanın tarafından satılığa çıkarıldğını ancak şu ana kadar alan olmadığını söyledi. Özkan ''Burası, ekolojik ürün yetiştirilmesi, büyük ve küçükbaş hayvan bakılması için uygun bir yer. Bina yapılmasına ise izin yok. Bungalov tarzı yapı yapılmasına izin verilebilir. Güzel bir ada, toprağa verimli bir ada" diye konuştu.

Kaynak: (YHS) - Yerel Haberler Servisi Editör:
Etiketler: Uluabat Gölü Satılık Ada, satılık ada, Uluabat gölü,
Yorumlar
Haber Yazılımı