Haber Detayı
07 Eylül 2019 - Cumartesi 15:25 Bu haber 1570 kez okundu
 
Bodrum'daki o projeyi bakanlık yıkacak
Muğla'nın Bodrum ilçesinde inşaatı durdurulan The Bo Viera projesinin yıkımı bakanlık ekipleri tarafından gerçekleştirilecek.
GÜNCEL Haberi
Bodrum'daki o projeyi bakanlık yıkacak

Türkiye'nin öenmli turizm destinasyonlarından Muğla'nın Bodrum ilçesinde inşaatı durdurulan The Bo Viera projesinin yıkımı bakanlık ekipleri tarafından gerçekleştirilecek.

 

Bakanlık tarafından 1 ay süre verilen şirketin yetkilileri, yıkım için gelen belediye ekiplerinin kepçelerinin kullanılmasını istemedi ve kendilerinin kaçak bölümleri yıkacaklarını belirtti. Ancak düne kadar süren çalışmaya son verildi. Edinilen bilgiye göre,  şirket yetkilileri, yıkım için kendi araçlarının yetersiz olduğu gerekçesiyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na başvurdu. Bunun üzerine 9 Eylül Pazartesi günü, bakanlık ekipleri tarafından yıkımın gerçekleştirileceği belirtildi.

 

365 villa ve 80 odalı otelden oluşan Ankara Ticaret Odası eski Başkanı Salih Bezci'ye ait şirketin (Besa) The Bo Viera projesi, Bodrum'un Göltürkbükü ile Gündoğan mahalleleri sınırında inşa ediliyordu. 2016 yılı Şubat ayında inşaatına başlanan ve Bodrum Belediyesi'nin ruhsat verdiği projede, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından onaylanan imar plan değişikliklerinin iptali için Muğla 2'nci İdare Mahkemesi'ne dava açıldı. Muğla Büyükşehir Belediyesi avukatları, mahkemenin aldığı kararın temyizi için Danıştay'a başvurdu. Davanın Danıştay aşaması, henüz sonuçlanmadı.

 

Kaynak: (YHS) - Yerel Haberler Servisi Editör:
Etiketler: Bodrum'daki, o, projeyi, bakanlık, yıkacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı