Haber Detayı
13 Ağustos 2019 - Salı 13:41 Bu haber 1412 kez okundu
 
Bu evde konaklamak için sıraya girdiler! Rezervasyon yağıyor
Sıra dışı bir yapıya imza atan inşaat mühendisi Osman Kaba'nın yaptığı ağaç evde konaklamak isteyenler Kemerköprü Köyü'ne akın ediyor.
TÜRKİYEDEN Haberi
Bu evde konaklamak için sıraya girdiler! Rezervasyon yağıyor

Yaz aylarında oturmak için sıra dışı bir yapıya daha imza atan inşaat mühendisi Osman Kaba, ıhlamur ağaçlarının gövdesine, yerden 10 metre yükseklikte, 30 metrekarelik ev yaptı. Ahşap direklerle desteklenen ve çelik halat üzerine kurulan 20 metre uzunluğundaki asma köprü ile çıkılıp inilen eve Lazca'da 'can yoldaşım' anlamına gelen 'Şurimşine' adını verdi. Sosyal medyada ünü yayılan evi görmek isteyenler, köye akın etmeye başladı.

Ünü sosyal medyada yayıldıktan sonra yoğun taleplerin gemeye başladığı ağaç evi konaklama tesisine dönüştüren Kaba, rezervasyonlar almaya başladı. Kırmızı deri kaplama özel bir yatak konularak romantik bir ortam oluşturululan, çatısı cam olan ve yatarken gökyüzü seyredilen, kuş seslerinin eşliğinde konaklamak isteyenler rezervasyon yaptırarak sıraya girdi. 

Türkiye'de çok ağaç ev olduğunu ancak kendisinin farklı bir tasarım yaptığını, sıra dışı şeyleri yapmayı sevdiği anlatan ağaç evin mimarı Osman Kaba "Bunu yaparken İskandinav ülkelerinden esinlendim. Bazıları gece uyurken sallanıyor diye korkuyor, bazılarının ise çok hoşuna gidiyor. Yağmur, kar, gökyüzü ve yıldızları seyretmek için üstünü açık yaptım. Yeşil ağaç yapraklarının ıhlamur çiçeklerinin içerisinde bir ağaç evimiz oldu.Çok sayıda talep alıyoruz İl dışından hatta yurt dışından. Farklı bir konsept. Otel odası değil köy evi değil. Aileler gelip burada eğleniyor ve mutlu ayrılıyorlar” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (YHS) - Yerel Haberler Servisi Editör:
Etiketler: Ağaç Ev, ağaç ev rezervasyon, kemerköprü köyü ağaç ev, osman kaba,
Yorumlar
Haber Yazılımı