Haber Detayı
19 Ağustos 2019 - Pazartesi 13:05 Bu haber 1901 kez okundu
 
Bursa'da hedef Uzak Doğulu turist
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Güney Marmara BTK Başkanı Murat Saraçoğlu, Bursa'ya Arap turistler haricinde bütün dünyadan turist gelmesi gerektiğini belirtti.
YEREL Haberi
Bursa'da hedef Uzak Doğulu turist

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Güney Marmara BTK Başkanı Murat Saraçoğlu, Bursa'ya Arap turistler haricinde bütün dünyadan turist gelmesi gerektiğini belirtti.

 

Yaptıkları çalışmalarla Uzak Doğu, Asya Pasifik, Latin Amerika, Balkanlar ve Rusya'dan da turistleri Bursa'ya çekmeye çalıştıklarını söyleyen Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Güney Marmara BTK Başkanı Murat Saraçoğlu "Bursa'yı kültür başkenti olarak lanse ederek, Yalova ve Bilecik'le beraber yeni rotalar oluşturup turistleri buraya çekmeyi hedefliyoruz. Özellikle Uzakdoğu'da çalışmalarımız var. Çin ve Güney Kore'de Bursa ve çevresini anlatmaya ve turizm potansiyelimizi sunmaya başladık. Seul'de Güney Kore'nin 50'ye yakın büyük seyahat acentasını yemekli toplantıda bir araya getirdik. BEBKA, Bursa Büyükşehir Belediyesi Turizm Tanıtma Birliği ve TÜRSAB Güney Marmara ile birlikte yaptığımız ortak organizasyonda Bursa-Eskişehir-Bilecik sunumunu gerçekleştirdik. Daha sonra Kore'nin dünyaca ünlü beş büyük tur operatörü CEO ve yetkilileriyle ikişer saat aralıklarla ortak toplantılar yaptık ve Türkiye pazarından beklentilerini dinledik. Malezya ve Endonezya'da Turizm Tanıtma Birliğimiz Bursa tanıtım günleri düzenledi. Bunların kısa sürede meyvelerini toplayacağımıza inanıyorum" diye konuştu.

Saraçoğlu, "İstatistiki bilgilere baktığımızda Arap turistlerin Bursa'ya yoğun olarak geldiğini görüyoruz. Son dönemlerde Arap misafirlerimiz konaklamanın haricinde ev sahibi olarak uzun süre burada zaman geçirmeye başladı. Dolayısıyla Arap turizm pazarında gelir azalmaya başladı, gelen çok, fakat beklediğimiz turizm gelirleri eskisi gibi değil" diye görüşlerini belirtti.

Kaynak: (YHS) - Yerel Haberler Servisi Editör:
Etiketler: TÜRSAB Güney Marmara BTK, Murat Saraçoğlu, Bursa Turizm, Bursa turist, Bursa
Yorumlar
Haber Yazılımı