Haber Detayı
29 Ağustos 2019 - Perşembe 17:46 Bu haber 3087 kez okundu
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan: ''Turizm bu sene patlayacak''
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon'un Tonya ilçesindeki Erikbeli Yaylası'nda yapılan otelin açılış töreninde açıklamalarda bulundu.
TÜRKİYEDEN Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: ''Turizm bu sene patlayacak''

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon'un Tonya ilçesindeki Erikbeli Yaylası'nda yapılan otelin açılış töreninde açıklamalarda bulundu.

 

Trabzon'un Tonya ilçesindeki Erikbeli Yaylası'nda yapılan otelin açılış törenine Erdoğan'ın yanı sıra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile davetliler katıldı.

 

Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, her girişimcinin bu tür yerlere yönelik adımlar atmadığını belirterek, yaylada otel yatırımı yapan Atilla Ataman ve Suna Kepolu Ataman çiftini tebrik etti. Erdoğan, "Hakikaten bu yaylada tüm yaylara örnek olacak adım attılar. Şimdi yaylalarda örnek mi arıyorsunuz? İşte size örnek. Gelin, buraya bakın, öyle yapın. Yaylalar tarumar olmasın, bu güzellikler korunsun. Devasa bir arazide bu yatırım çok önemli. Çok büyük yatırım. Buraya yarından itibaren müşteriler akmaya başladığı zaman bu Karadeniz yaylalarına örnek teşkil edecek." diye konuştu. 

Bu yıl turizmde patlama olacağını kaydeden Erdoğan, "Hamdolsun, şu anda 52 milyon turisti ülkemizde ağırlıyoruz. Doğu Karadeniz şu an turist kaynıyor. Bizim Trabzon merkezde de otelleri artırmamız lazım. Valimiz ile bunları konuştuk. İnşallah oteller ne kadar artarsa turistler çok daha fazla Trabzon'a gelecek. Bu yayla evlerini gördükleri zaman durum çok daha farklı olacak. Burası 12 ay çalışacak. 12 olduğuna göre durum çok daha farklı olacaktır. Başarılar diliyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun. İnşallah bereketi bol olsun. Tüm turizmdeki girişimcilere burasının örnek olmasını diliyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dua okunmasının ardından kurdele keserek, otelin açılışını gerçekleştirdi.

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Erikbeli Yaylası Yaylası, Cumhurbaşkanı Erdoğan Otel, Recep Tayyip Erdoğan
Yorumlar
Haber Yazılımı