Haber Detayı
11 Temmuz 2019 - Perşembe 10:50 Bu haber 501 kez okundu
 
Dalaman ve Milas'ta orman yangını! Yerleşim yerleri tehdit altında
Muğla'nın Dalaman ilçesi ormanlık alanda ve Milas'ın Kıyıkışlacık Mahallesi'nde kızılçam ağaçlarının bulunduğu ormanlık alanda çıkan yangınların yerleşim yerlerini tehdit etmeye başladığı bildirildi.
GÜNCEL Haberi
Dalaman ve Milas'ta orman yangını! Yerleşim yerleri tehdit altında

Muğla'nın Dalaman ilçesindeki ormanlık alanda, henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangının söndürülmesi için havadan ve karadan müdahaleye başlatılırken, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yangın ile ilgili açıklama yapıldı.

 

Açıklamada yangının bölgedeki sıcaklık ve rüzgar gibi etkiler nedeniyle büyüdüğü kaydedildi. Yangın komşu Kayadibi ve Taşlıca mahallelerine de sıçradı. Alevler, Kayadibi Mahallesi sınırları içerisindeki 2 eve zarar verdi.

 

Muğla'nın Dalaman ilçesinde çıkan orman yangını rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyürken, Karaağaç Mahallesi yakınında başlayan yangında alevlerin, 530 nüfuslu komşu Kayadibi Mahallesi'ne doğru ilerlemesi, tedirginlik yarattı. Mahalledeki bazı evler tedbir amacıyla boşaltıldı. İzmir, Denizli ve Antalya'dan takviye olarak gönderilen helikopterlerin de gelmesiyle alevlere havadan ve karadan müdahale sürüyor. 

Dalaman'ın ardından bu kez Milas'ta orman yangını çıktı. 

Muğla'nın ilçesi Milas'ın Kıyıkışlacık Mahallesi'nde kızılçam ağaçlarının bulunduğu ormanlık alanda, saat 09.00 sıralarında, henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı. 

İhbar üzerine bölgeye orman ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Yerleşim alanlarını tehdit eden yangın için itfaiyeden destek istendi  Kıyıkışlacık Mahallesi'nde tehlike yaratmaması için yerleşim yeri yakınında ayrıca ekipler konuşlandırıldı. 

Yangını söndürmek için havadan ve karadan müdahaleye başlandı.

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Muğla, dalaman yangın, Milas yangın, Orman Yangını
Yorumlar
Haber Yazılımı