Haber Detayı
12 Ağustos 2019 - Pazartesi 19:53 Bu haber 1490 kez okundu
 
Dede mirası konağı KOSGEB desteğiyle otele dönüştürdü
KOSGEB'in girişimcilik kursuna katılan ve kredi desteği alan Banu Elif Karabulut, 104 yıl önce dedesi tarafından yaptırılan tarihi konağı butik otele çevirdi.
OTEL HABER Haberi
Dede mirası konağı KOSGEB desteğiyle otele dönüştürdü

Sakarya'nın Sapanca ilçesinde yaşayan Banu Elif Karabulut, dedesinden kalan konağı, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından verilen kredi desteğiyle butik otele dönüştürerek turizme kazandırdı.


KOSGEB tarafından verilen destekle birlikte TOKİ'den de destek alınarak turizme açılan ve tarihi dokusuyla özellikle yurt dışından gelen turistlerin ilgisini çeken konak devlet desteğiyle değer kazandı.

 

Yapıldığı günden bugüne kadar tarihi yapının hep ailelerine ait olduğunu belirten Karabulut, "Bu konağı insanlarla paylaşmak istedim. Ben burayı sadece tatillerde kullanıyordum. KOSGEB destekli bir proje hazırlatarak girişimci kadın olarak kursa gittim ve aldığım destekle tarihi konağı otele dönüştürdüm. Özellikle yabancılar internetten Sapanca ile ilgili bilgiler ediniyorlar. Orta Doğu, Japonya, Amerika ve İngiltere'den gelen misafirleri ağırlıyoruz. Yabancılar için de tercih edilen bir bölgedeyiz. Küçük de olsa ekonomimize bir katkıda bulunuyoruz." dedi.

Kaynak: (YHS) - Yerel Haberler Servisi Editör:
Etiketler: Sapanca Otel, Sapanca Konaklama, Banu Elif Karabulut
Yorumlar
Haber Yazılımı