Haber Detayı
22 Ocak 2020 - Çarşamba 10:12 Bu haber 1142 kez okundu
 
Dev hava yolu şirketine teklif yağıyor! Yeni sahibi merak konusu oldu
Finansal açıdan zor günler geçiren dev hava yolu şirketine teklif yağıyor.
ŞİRKET HABERLERİ Haberi
Dev hava yolu şirketine teklif yağıyor! Yeni sahibi merak konusu oldu

Finansal açıdan zor günler geçiren dev hava yolu şirketine teklif yağıyor.

 

Edinilen bilgiye göre finansal açıdan zor günler geçiren ve Air France-KLM'nin 49'una talip olduğu Malaysia Airlines'a, Japan Airlines  25 hisse için teklif vermeye hazırlanıyor. AirAsia Group ve Malindo da şirkete teklif veren firmalar olurken, şirketin yeni sahibinin kim olacağı merak ediliyor.

 

Yerel kaynaklara göre, Malezya hükümeti yurt dışından gelen teklifleri daha cazip bulurken Malezya Havayolları'nın sahibi konumundaki ulusal varlık fonu AirAsia'nın teklifine daha sıcak bakıyor. Yerel kaynaklar "Yurt dışındaki hava yollarından gelen her iki teklif de Malezya'nın stratejik konumuna yatırım yapmayı planlandıkları için daha kapsamlı ve stratejik" açıklamasında bulunuyor.

.

Malezya hükümeti 2014 yılında bir uçağının uçuş sırasında esrarengiz şekilde ortadan kaybolması ve bir uçağının da Ukrayna'nın doğusunda vurularak düşürülmesinin ardından zor günler geçiren hava yolu için stratejik bir ortak arıyordu.

Japan Airlines (JAL) kanadından yapılan açıklamada ise, şirketin Malezya Havayolları ile işbirliğini geliştirmek istediği belirtilirken, söz konusu teklif ile ilgili bir yorumda bulunulmadı.

Kaynak: (DHS) - Dış Haberler Servisi Editör:
Etiketler: Malaysia Airlines haberleri, Malaysia Airlines,
Yorumlar
Haber Yazılımı