Haber Detayı
24 Mayıs 2020 - Pazar 02:21 Bu haber 9194 kez okundu
 
Dünyaca ünlü otel iflas ettiğini açıkladı
1881 yılından bu yana hizmet veren dünyaca ünlü otel, koronavirüs salgını nedeniyle iflas ettiğini açıkladı.
OTEL HABER Haberi
Dünyaca ünlü otel iflas ettiğini açıkladı

1881 yılından bu yana hizmet veren dünyaca ünlü otel, koronavirüs salgını nedeniyle iflas ettiğini açıkladı.

 

Koronavirüs salgının başlamasının ardından 21 Matt'ta faaliyetlerine ara veren ve internet sitesi üzerinden, "Konuklarımız ve çalışanlarımızın sağlığı açsısından otelin tamamen kapatılmasının şimdilik en iyisi olduğuna inanıyoruz" açıklamasını yapan Hollanda'nın başkenti Amsterdam yakınlarındaki turistik kasaba Volendam'da bulunan dünyaca ünlü sanat oteli Art Hotel Spaander'in iflas ettiği açıklandı.

 

Küçük bir balıkçı köyü olan Volendam'da yıllarca hem turistlerin hem de dünyaca ünlü isimlerin önemli uğrak yerlerinden biri old otelin ünlü müşterileri arasında ABD'li film yapımcısı Walt Disney, First Lady Eleanor Roosvelt, sinema sanatçıları Elizabeth Taylor, Kirk Douglas, besteci Maurice Ravel, Fransız ressam Pierre-Auguste Renoir ve boksör Muhammed Ali Clay gibi isimler yer alıyordu.

1881 yılında Hollandalı girişimci Leendert Spaander tarafından, tüm dünyadaki sanatçıların buluşma yeri olması amacıyla açılmasının ardından otelde konaklayan birçok sanatçı, konaklama faturlarını yaptıkları resimlerle ödedi. Bu tablolar, yıllardır otelin duvarlarını süslüyor. Sahipleri, tarihi otelin geleceği konusunda henüz bir açıklama yapmadı.

Kaynak: (DHS) - Dış Haberler Servisi Editör:
Etiketler: Art Hotel Spaander, Leendert Spaander, koronavirüs iflasları, iflas eden oteller
Yorumlar
Haber Yazılımı