Haber Detayı
16 Eylül 2019 - Pazartesi 16:33 Bu haber 1884 kez okundu
 
Dünyaca ünlü turizm devi iflasın eşiğinde!
Dünyaca ünlü turizm devi Thomas Cook'un iflasla karşıya kalabileceği ifade edildi.
DÜNYADAN Haberi
Dünyaca ünlü turizm devi iflasın eşiğinde!

Sky News'de yer alan habere göre dünyaca ünlü turizm devi Thomas Cook'un iflasla karşıya kalabileceği ifade edildi.

 

Çinli yatırım şirketi Fosun ve bankalarla şirketin yeniden sermayelendirilmesi için 900 milyon poundluk anlaşmada sona yaklaşan tur operatörü Thomas Cook'un mali paydaşlarından 100 milyon poundluk bir finansman daha istedi. Sky News, bankalar ve Fosun'la yapılan anlaşmanın bu ay sonuna kadar sonuçlanmaması durumunda Thomas Cook'un iflasla karşıya kalabileceği ifade edildi.

 

Seyahat uzmanları Thomas Cook'un 100 milyon poundluk bir ek finansmana ihtiyaç duymasının beklenmediğini ancak sağlancak böyle bir finansmanın yatırımcılara güven vereceğini düşündüğünü söylerken, Sky News, Thomas Cook ile ilgili bir iddia daha ortaya attı.

 

İddiaya göre Thomas Cook, 30 Ağustos tarihli bir dava dosyasında, şirketin geleceğini güvence alma konusunda zamanın tükenmekte olduğu konusunda uyarıda bulundu. Sky News dosyada, ''Grup içindeki ciddi likidite sorunu, yeniden yapılandırmanın eylül ayında tamamlanması için acil bir ihtiyaç doğurdu. Yeniden yapılanmanın eylül ayı içinde yapılmasını engelleyecek herhangi bir gecikme, şirketin parasız kalmasına ve resmi iflas sürecine girmesine neden olacaktır'' denildiğini yazdı.

Kaynak: (DHS) - Dış Haberler Servisi Editör:
Etiketler: Dünyaca, ünlü, turizm, devi, iflasın, eşiğinde!,
Yorumlar
Haber Yazılımı