Haber Detayı
25 Temmuz 2019 - Perşembe 22:53 Bu haber 1632 kez okundu
 
Dünyada belirli şehirlerde var! Big Bus otobüsleri Nevşehir'de
Dünyada sadece belirli şehirlerde bulunan ve turistik geziler düzenleyen Big Bus otobüsleri Kapadokya'da da hizmet vermeye başlıyor.
TURİZM BÖLGELERİ Haberi
Dünyada belirli şehirlerde var! Big Bus otobüsleri Nevşehir'de

Dünyada sadece belirli şehirlerde bulunan ve turistik geziler düzenleyen Big Bass otobüsleri Kapadokya'da da hizmet vermeye başlıyor.

 

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı tarafından yapılan girişimler sonucunda Türkiye'nin önemli turizm destinasyonlarından olan Kapadokya bölgesinde dünyanın sayılı şehirlerinde hizmet veren ve turistler için turistlik geziler düzenleyen Big Bus otobüsler hizmet vermeye başlıyor.

 

Dünyada sadece önemli turizm şehirlerinde gerçekleşen bir aktiviteyi Nevşehir'e kazandırdıklarını, üstü açık bu otobüslerle düzenlenecek turlar için ciddi manada bir gayret sarf ettiklerini ve sonuçta bölgeye getirmeye ikna ettiklerini söyleyen Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı yaptığı açıklamada "Geçtiğimiz hafta ihalesi tamamlandı.12 tane duraktan oluşuyor. 45 dakika arayla otobüsler kalkacak. Örneğin turistin bindiği otobüs Göreme'deki durakta durdu ve turist orada indi. 45 dakika sonra aynı bileti ile bir sonraki gelen otobüse binebilecek. Otobüsün tur güzergahındaki 12 duraktan bir tanesi Nevşehir'de. Ayrıca otobüslerin hareket merkezi de yine Nevşehir'de olacak. Bu sayede bölgeye bireysel olarak gelen turistlerin şehir merkezimize gelmesi sağlanacak ve ciddi bir finans kaynağı oluşacak." dedi.

 

Dünyanın herhangi bir kentinde bu otobüslere binmek isteyenlerin tek bir internet sitesinden bilet alabildiklerini ve bu sitede bundan böyle Nevşehir-Kapadokya isminin de yer alacağını kaydeden Arı, "Kapadokya veya başka bir bölgede big bus için bilet almak amacıyla siteye girecekler ve bu sitede şehrimizi de görecek. Bu bize önemli bir tanıtım katkısı sağlayacak. Ciddi bir reklam ve tanıtım yüzümüz olacak" şeklinde konuştu.

Kaynak: (YHS) - Yerel Haberler Servisi Editör:
Etiketler: Big Bus Nevşehir, Nevşehir Turu, Big Bus, Nevşehir gezisi, Göreme Turu, Kapa
Yorumlar
Haber Yazılımı