Haber Detayı
05 Haziran 2019 - Çarşamba 10:11 Bu haber 4614 kez okundu
 
Edremit Körfezi'nde tesisler boş kaldı
Balıkesir'in Edremit ilçesinde 9 günlük Ramazan Bayramı tatili nedeniyle beklenen yoğunluk oluşmadı.
TURİZM BÖLGELERİ Haberi
Edremit Körfezi'nde tesisler boş kaldı

Kuzey Ege'nin gözde turizm destinasyonlarından olan Edremit Körfezi'nde Bayram tatili nedeniyle haftalık rezervasyonlarda yeterli talep olmaması üzerine işletmeler kapılarını günübirlik konaklamalara açtı. Yaklaşık 30 binin üzerinde yatak kapasitesi bulunan, Balıkesir'in Ayvalık ilçesinden 

 

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesine kadar olan 145 kilometrelik sahil şeridinde 9 günlük Ramazan Bayramı tatili nedeniyle en az 5 günlük paket programlar sunan turizm işletmecileri, beklenen yoğunluğun oluşmaması üzerine günübirlik konaklamaları kabul etmeye başladı. 

 

Bölge turizmcileri tatilcilerin birkaç günlük konaklamalı şeklinde geldiğini belirterek, "Bu tatiller adı üstünde bayram tatili. İnsanlar öncelikle büyükleri ve yaşadığı şehirlerine, köylerine gidip, akabinde kalan sürelerini tatil amaçlı kullanmaya başladılar. Son birkaç yıldan beri bu fark edilmişti. Tabii beklentilerimiz 9 günlük tatilde paket program satmak yönündeydi. Bunun dışında bir iki günlük konaklamalara kapalı tutuyorduk tesislerimizi. Bugün itibariyle de bunu açtık. Ramazan'dan çıkanlar öncelikle ise Kazdağları'nda mangal ve piknik yaptılar sonrasında da denize giriyorlar. Dolayısıyla tatil konsepti bu yıl maalesef böyle. Araç yoğunluğu bölgemizde yüksek. Ama bu yoğunluk tamamen insanların otel ve konaklama tesislerinin tercih etmelerinden kaynaklı yoğunluk değil. Balıkesir il merkezinden gelenler, Edremit ve bölgede yaşayan vatandaşların deniz kenarına akın etmesi ile oluşan bir yoğunluk. İş yerlerinin de bayram dolayısıyla kapalı olması, insanların sahillere ve Kazdağları'na akın etmesi bu yoğunluğu oluşturuyor" dedi.

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Edremit, Körfezi'nde, tesisler, boş, kaldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı