Haber Detayı
09 Temmuz 2019 - Salı 21:54 Bu haber 2298 kez okundu
 
En güzel kahveyi içebileceğiniz 5 Avrupa şehri
Güne kahve içmeden başlamayanlardansanız Avrupa'daki bu 5 şehir size cennet gibi gelecek.
DÜNYADAN Haberi
En güzel kahveyi içebileceğiniz 5 Avrupa şehri

Siz de güne kahve olmadan başlayamayanlardansnız Avrupa’da size tam bir cennet gibi gelecek şehirleri mutlaka ziyaret etmelisiniz.

 

 

1) İtalya-Roma: Roma’da dar sokaklardan gelen kahve kokusunun davetine hayır demeyin. Burada en çok espresso ve cappuccino tüketiliyor. Şehrin en ünlü kahvecisi Lavazza’ya mutlaka uğrayın eşsiz kahvesinin tadına bakın.


2) Avusturya-Viyana: Viyana tam olarak tescilli bir kahve şehri. Klasik kahvelerin yanı sıra Viyana usulü espresso, Wiener Melange dedikleri geleneksel Viyana kahvesini mutlaka denemelisiniz.

 

3) Finlandiya-Helsinki: İstatistiklere göre bir Finlandiyalı günde ortalama 5 fincan kahve içiyor. Özellikle Kallio bölgesinde lüks kafeteryalarda eşssiz lezzetteki kahveleri deneyebilrisiniz. Ancak unutmayın fiyatlar biraz tuzlu. Daha uygun fiyatlı kahveler için merkezdeki antrepoları deneyebilrsiniz


 

4) Hollanda-Amsterdam: Kahve kültürü zengin olan yerlerden biri daha. Kişi başı ortalama günde 3 fincan kahve tüketimi yapılıyor. Yöresel lezzetler ile sunulan kahveleri mutlaka tatmalısınız.

 

5) Danimarka-Kopenhag: Kahveyle yatıp kahveyle kalkan Danimarkalılar’ı göz önünde bulundurursak burada kahve denememek mantıksız olur. Kopenhag’ta kahve dükkanlarının isimleri laboratuvar ciddiyettinde dizayn ediliyor. Ayrıca Danimarkalılar için kahve, bilimsel bir hadise. Baresso Coffee'de kahve denemeden dönmeyin.

Kaynak: (TurMed) - Turizm Medya PR Editör:
Etiketler: Kahve, Coffee, kahve keyfi, türk kahvesi, filtre kahve,
Yorumlar
Haber Yazılımı