Haber Detayı
27 Ağustos 2019 - Salı 17:29 Bu haber 2894 kez okundu
 
EXPO alanı Kültür ve Turizm Bakanlığı’na devrediliyor
EXPO 2016 sergi alanının nasıl değerlendirileceği ile ilgili tartışmalara son noktayı AK Parti Antalya Milletvekili Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Üyesi (MKYK) Mustafa Köse koydu.
TÜRKİYEDEN Haberi
EXPO alanı Kültür ve Turizm Bakanlığı’na devrediliyor

EXPO 2016 sergi alanının nasıl değerlendirileceği ile ilgili tartışmalara son noktayı AK Parti Antalya Milletvekili Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Üyesi (MKYK) Mustafa Köse koydu.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın alanda yürütülen çalışmalarla ilgili bizzat bilgi aldığınıve EXPO 2016 sergi alanının hiçbir şekilde kaderine terk edilmediğini kaydeden Köse, “EXPO alanında geçici çalışmalar yürütülüyor. Asıl planlama 2020 itibariyle yapılacak” diye konuştu.

 

Bakan Ersoy'un alanda incelemeler yaptığını ve tespitlerde bulunduğunu ve alan için özel bir proje yapılacağını, 1121 dönümlük alanın yeni yıl itibariyle Kültür ve Turizm Bakanlığı’na devredileceğini vurgulayan Köse, EXPO alanının doğru şekilde değerlendirilmesi konusunda ciddi bir hassasiyet oluştuğunu söyledi.

 

Köse, şöyle devam etti: “Birtakım eleştiriler elbette olabilir. Bizim tek amacımız var Antalya’nın hak ettiği hizmeti alması. Bunun için de sürekli planlama ve ilgili bakanlıklarla görüşme halindeyiz. EXPO’nun geleceği ile ilgili kimsenin endişe etmesine gerek yok. EXPO alanı kentimize hizmet etmeye devam edecek.”

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör:
Etiketler: EXPO Antalya, EXPO, antalya expo alanı
Yorumlar
Haber Yazılımı