Haber Detayı
07 Ekim 2019 - Pazartesi 16:20 Bu haber 1843 kez okundu
 
Ferit Şahenk 3 yıl önce aldığı dev tesisi satıyor
Türkiye'de turizm tesislerinin bazılarını satışa çıkaran Doğuş Grubu patronu Ferit Şahenk bir şirketini daha satışa çıkardı.
GÜNCEL Haberi
Ferit Şahenk 3 yıl önce aldığı dev tesisi satıyor

Türkiye'de turizm tesislerinin bazılarını satışa çıkaran, geçtiğimiz yıl bazı otellerini satma kararı alan Doğuş Grubu patronu Ferit Şahenk bir şirketini daha satışa çıkardı. 

 

Dünya Gazetesi'nden Kerim Ülker'in haberine göre Şahenk 2016'da satın aldığı dünyanın en büyük süper yat bakım tesislerinin de içinde bulunduğu Marina Barcelona 92'deki (MB 92) hisselerin devri için özel sermaye ve gayrimenkul yatırım fonu Squircle Capital ile hisse satışı için görüşmeleri tamamladı. Squircle Capital Marina Barcelona 92'nin yüzde 77,5'ini satın aldı. İspanyol Squircle Capital'in aldığı hisselerin yüzde 65'i Doğuş'tan geri kalan yüzde 12,5'luk pay ise azınlık hissedarlardan alındı.

 

İspanyol şirket bunun için Doğuş Grubu ve küçük ortaklara 105 milyon euro yani 660 milyon lira ödedi. Dünyadaki en büyük özel süper gemi platformuna sahip olan MB 92 50 milyon euroluk yatırımla 4.800 tonluk süper yat liftinin inşaatını ağustos ayında tamamlamıştı. MB 92'nin 250 çalışanı bulunuyor.

Kaynak: (EHA) - Ekonomi Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Ferit, Şahenk, 3, yıl, önce, aldığı, dev, tesisi, satıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı