Haber Detayı
01 Temmuz 2019 - Pazartesi 20:27 Bu haber 664 kez okundu
 
Fiyatlar el yakıyor! O bölgeye talep azaldı
Yaz turizminin vazgeçilmezlerinden biri olan bölgeye uçak bileti fiyatlarının pahalılığı dolayısıyla Türk tatilcilerin ilgisi azaldı.
TURİZM BÖLGELERİ Haberi
Fiyatlar el yakıyor! O bölgeye talep azaldı

Akdeniz'in önemli turizm merkezlerinin başında gelen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) uçak bileti fiyatlarının pahalılığı dolayısıyla Türk tatilcilerin ilgisi azalırken, Türkiye'den KKTC'ye yaz tatili için talep yüzde 10 düştü.

 

Bu yıl KKTC'de otel fiyatlarının makul seviyede olmasına rağmen, tatil tercihi açısından geçen yıllara göre talebin çok iyi olmadığını belirten ETS Tur Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Suat Özbek, talep azlığının en önemli sebebi olarak uçak fiyatlarını gösterdi.

 

KKTC uçak bileti fiyatlarının çok yüksek oranda seyretmesi nedeniyle tercihlerin Antalya ve Bodrum gibi lokasyonlara kaydığını, KKTC'ye tatil planı yapanlar açısından belirleyici unsurun otelden önce havayolu firmalarının uçak fiyatları olduğunu kaydeden Özbek, "Bölgeye uçak biletleri gidiş-dönüş minimum 800 TL'den başlayıp 1500 TL'ye kadar yükseliyor. İstanbul-Antalya arasındaki uçuşlara bakktığımızda ise 500-600 TL'ye uçak bulma imkanı var. İstanbul'dan Antalya uçuş 50 dakika sürüyor, Ercan Havalimanı ise 1 saat 10 dakika sürüyor. Aradaki fahiş fiyat farkı maalesef Kıbrıs'a olan talebi olumsuz etkiliyor. Geçen seneye göre Kıbrıs'a taleplerde yüzde 10 civarında düşüş var" dedi.

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Fiyatlar, el, yakıyor!, O, bölgeye, talep, azaldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı