Haber Detayı
10 Haziran 2019 - Pazartesi 17:45 Bu haber 569 kez okundu
 
Fosun Tourism Group'tan Thomas Cook Group'a satın alma teklifi
Hong Kong merkezli Fosun Tourism Group, dünyanın en eski tur operatörü Thomas Cook Group’un, tur operatörlüğü alanında faaliyet gösteren alt kuruluşunu satın almak için ön teklif yaptı.
ŞİRKET HABERLERİ Haberi
Fosun Tourism Group'tan Thomas Cook Group'a satın alma teklifi

Sky News'in haberine göre, Fosun Tourism Group'un teklifi, Avrupa Birliği havacılık kurallarına uygun olmadığı için Thomas Cook'un havacılık sektöründeki faaliyetlerini kapsamayacak. Haberde, Fosun Tourism Group'un olası bir teklif için JP Morgan ile çalıştığı belirtildi.


Satın alma ile ilgili olarak Thomas Cook tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Yapılan ön teklifin resmi bir teklife dönüşüp dönüşmeyeceği konusunda bir kesinlik yok; ancak, yönetim kurulumuz, diğer stratejik seçeneklerimizle birlikte, hissedarlarımızın karını artırmak için her teklifi değerlendiriyor" denildi.

Sky News haberinde, Fosun Tourism Group Yönetim Kurulu Başkanı Guangchang Guo'nun yüzde 18.7 hisse ile Thomas Cook'un en büyük hissedarı olduğu ve Thomas Cook'un Fosun Tourism'in ana şirketi Fosun International ile bir ortak iştiraki olduğu da belirtildi.

Thomas Cook'un 2019 yılının ilk yarısında zararı, 2018 yılındaki 215 milyon sterlinden, 1.4 milyar sterline yükselirken, firmanın karı aynı dönemde yüzde 6 azalarak 3 milyar sterline geriledi.

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Fosun, Tourism, Group'tan, Thomas, Cook, Group'a, satın, alma, teklifi,
Yorumlar
Haber Yazılımı