Haber Detayı
14 Temmuz 2019 - Pazar 21:13 Bu haber 2335 kez okundu
 
Gölalan Şelaleleri turizme kazandırılmayı bekliyor
Karadenizli turizmciler Samsun'un Canik ilçesindeki bulunan doğa harikası Gölalan Şelaleleri'nin turizme kazandırılmasını istiyor
YEREL Haberi
Gölalan Şelaleleri turizme kazandırılmayı bekliyor

Karadenizli turizmciler Samsun'un Canik ilçesindeki bulunan doğa harikası Gölalan Şelaleleri'nin turizme kazandırılmasını istiyor.

 

12 şelaleden oluşan ve yazı dahi suyu eksilmeyen doğal güzelliği ile görenleri hayran bırakan Samsun'un Canik ilçesinde bulunan Gölalan Şelaleleri'ne, ilçe merkezinden yaklaşık 30 dakika yürüyüşle ulaşılabiliyor. Ziyaretçilerine doğa yürüyüşü, dağcılık, piknik ve foto safari gibi imkanları da sunan şelaleler, çevresinde bulunan orman ve bitki örtüsü de doğaseverlerin ilgisini çekiyor.

Samsun'da birçok şelalelerin, piknik alanlarının ve yaylaların bulunduğunu dile getiren Karadeniz Turistik İşletmeciler Derneği (KATİD) Başkanı Murat Toktaş, "12 şelaleden oluşan ve yazın dahi sürekli akan ve yemyeşil suyu ile çok fazla ilgi çeken ve sosyal medyada çok fazla fotoğrafları dolaşan doğa harikası alanımızda şu an itibari ile hem yönlendirme levhaları açısından, hem de yürüyüş yolları ve piknik alanları açısından ne yazık ki tam yeterli konumda değil. Karadeniz Bölgesi hem yeşiliyle hem de şelaleleriyle ön plana çıkıyor. Ancak şelalemizin bulunduğu alan şu an için turime uygun değil. Bölge turizmcileri olarak bizim isteğimiz şelale takımlarının bulunduğu bu alanın hızlı bir şekilde turizme kazandırılması ve gelen ziyaretçilerin hizmetine sunabilmektir" dedi.

Kaynak: (TurMed) - Turizm Medya PR Editör:
Etiketler: Karadeniz Turizm, Sansun Gölalan Şelaleleri, Gölalan Şelalesi, Samsun Haberl
Yorumlar
Haber Yazılımı