Haber Detayı
24 Mart 2020 - Salı 11:10 Bu haber 6011 kez okundu
 
Grand Hyatt Otel'deki koronavirüs vakası gizlenmiş!
Grand Hyatt Otel İstanbul'da, koronavirüs şüphesi olduğu ve çalışanlardan saklandığı, otelin bu sebeple kapatıldığı iddia edildi.
OTEL HABER Haberi
Grand Hyatt Otel'deki koronavirüs vakası gizlenmiş!

Grand Hyatt Otel İstanbul'da, koronavirüs şüphesi olduğu ve çalışanlardan saklandığı, otelin bu sebeple kapatıldığı iddia edildi.

 

Geçtiğimiz cuma günü operasyonlarını durduran ve kapatılan Doğuş Grubu’na ait otellerden Grand Hyatt Otel İstanbul'da, koronavirüs şüphesi olduğu iddia edildi. Ulusal basına yansıyan bir haberde otelin karantina altına alındığı belirtiliyordu.  

 

Otelin iş yeri hekimi ve hemşiresinde koronavirüs tespit edildiği öğrenildi. soL'da yer alan habere göre, Grand Hyatt Otel çalışanları şunları söyledi:

 

“Akşam evime gittiğimizde televizyondan çalıştığımız otelin karantinaya alındığını öğrendik. İş yeri hekimi ve hemşire virüse yakalanmış, otelde konaklayan misafirlerden biri bulaştırmış onlara da. Amirlerimiz bize hiçbir şeyden bahsetmediler, tam tersine bizi otelde hiçbir ize rastlanmadığına dair ikna etmeye çalıştılar. Hafta başından beri beyaz yakalı arkadaşların çalıştığı ofisler kapalıydı zaten. Ama anlayamadık. Müdürler de ortalıklarda yoktular. Bize hiçbir bilgi verilmedi. Sınırlı sayıda personelle otel işletiliyordu. Cuma günü olduğunda housekeeping departmanında çalışan bir arkadaşın rahatsızlanıp koronavirüs şüphesiyle hastaneye kaldırıldığı bilgisi geldi. Ancak bu bilgi nasıl olduysa söz birliği edilmişçesine çarpıtıldı. Ardından müdürler apar topar toplantı yaptılar ve oteli kapadılar. Bize de bu yapılanın tedbir amaçlı olduğu, otelde kimsede virüs çıkmadığı, söylentilere inanmamamız gerektiği söylendi. Durumdan haberi olan birçok arkadaşın bunu gizlemesi yönünde tembih edildiğini düşünüyorum.”

 

Grand Hyatt Otel İş yeri Komitesi konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları belirtti:

“Anlıyoruz ki otel yönetimi hafta başından beri bu gerçeği gizlemiş bizden ve idari personele tedbir aldırmış yalnızca. Geri kalan arkadaşlarımızın sağlığı hiçe sayılmış. Genel müdür bile otelde kaldığı odasına stok yaptırmış ama biz bu koşullarda otele gidip gelmeye ve müşterilerle temas etmeye devam ettik. İşçilerinin sağlığını hiçe sayan Grand Hyatt Otel patronuna sesleniyoruz. Otelde son süreçte yaşanan olaylar geriye dönük olarak aydınlatılsın.”

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Grand Hyatt Otel İstanbul, gran hyatt, iş yeri hekimi
Yorumlar
Haber Yazılımı