Haber Detayı
20 Temmuz 2019 - Cumartesi 17:06 Bu haber 1119 kez okundu
 
Hamakta uyuyan ve kahve pişiren turiste ceza!
İki ağaç arasına hamak gererek uyuyan ve tarihi köprünün altında kahve pişiren turistlere yüzlerce euro para cezası kesildi
TURİZM BÖLGELERİ Haberi
Hamakta uyuyan ve kahve pişiren turiste ceza!

İki ağaç arasına hamak gererek uyuyan ve tarihi bir köprünün altında kahve pişiren turistlere yüzlerce euro para cezası kesildi.

 

İtalya'nın kuzeyinde bulunan Trieste kentinde hafta içinde mesire alanında bir çamlık bölgede iki ağaç arasına hamak asarak öğle uykusuna yatan 52 yaşındaki Avusturyalı bir turiste 300 euro para cezası kesildi.

 

Ağaçlara herhangi bir şey asılmasını yasaklayan yönetmeliği ihlal ettiği gerekçesiyle para cezasına çarptırıldığı açıklanan Avusturyalı turistin ayrıca hamağını yayaların kullandığı kaldırıma çok yakın kurduğu da belirtildi. Polisten yapılan açıklamada ise kentte ağaçlara hamak asılması nedeniyle çok sayıda şikayet geldiği belirtildi.

 

İtalya'nın en turistik kentlerinden Venedik'te de özellikle yaz aylarında yaya trafiğinin çok yoğun olduğu Rialto Köprüsü'nün altında kahve pişiren iki kişi toplam 950 euro (yaklaşık 6 bin TL) cezaya çarptırıldı. 35 ve 32 yaşlarındaki Almanya vatandaşı iki turist yaktıkları ateşte kahve hazırlarken yakalandı. Venedik Belediyesi Rialto köprüsü altında kamp kurarken yakalanan iki turiste para cezasının yanı sıra kentten uzaklaştırılma cezası verildiğini de açıkladı.

Venedik Belediye Başkanı Luigi Brugnaro konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada "Venedik'e herkes saygı göstermeli, kentimize gelip istedikleri gibi davranabileceklerini düşünen terbiyesizler de anlamalı ki yakalanacaklar, ceza alacaklar ve kentten atılacaklar" dedi.

 

Aralarında Venedik'in de bulunduğu çok sayıda İtalyan kenti, özellikle turizm sezonunda turistik mekanlarda yemek yemek, yerlere oturmak, çeşme ve süs havuzlarına girmek gibi davranış biçimlerine yasak ve kısıtlamalar getiriyor.

Venedik'e günübirlik olarak giden turistlerden 10 euro'ya kadar "ayakbastı parası" alınması da kararlaştırılmıştı.

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Hamak, Türk Kahvesi, İtalya turu, İtalya seyahat, Venedik turu, Venedik tur,
Yorumlar
Haber Yazılımı