Haber Detayı
10 Ekim 2019 - Perşembe 04:35 Bu haber 1224 kez okundu
 
Hasan Erdem fıkra anlatarak TÜRSAB başkan adaylığını açıkladı!
Hasan Erdem, TÜRSAB Eski Başkanı Başaran Ulusoy'un da katıldığı basın toplantısında TÜRSAB başkan adaylığını açıkladı.
GÜNCEL Haberi
Hasan Erdem fıkra anlatarak TÜRSAB başkan adaylığını açıkladı!

Hasan Erdem, TÜRSAB Eski Başkanı Başaran Ulusoy'un da katıldığı basın toplantısında TÜRSAB başkan adaylığını açıkladı.

 

Bir önceki seçimlerde de aday olan ve dğer adaylarla kurduğu koolisyonlarla gündeme gelen Hasan Erdem, İstanbul'da TÜRSAB Eski Başkanı Başaran Ulusoy ve ekibinin de katıldığı basın toplantısında, Kasım ayının sonunda yapılacak olan seçimler için TÜRSAB başkan adaylığını açıkladı.

 

TÜRSAB eski başkanı Başaran Ulusoy'un yanı sıra bazı seyahat acentası temsilcilerinin de katıldığı basın toplantısında fıkra anlatarak başladığı konuşmasında Erdem, acentaların gelir kaynaklarını arttıracaklarını belirtirken, en büyük eksiklerden bir tanesinin Bölgesel Yürütme Kurulları'nın kanunda yer almayışı olduğunu söyledi.

 

Türk turizminde TÜRSAB'ın önemine değinen Hasan Erdem, "TÜRSAB'ın şeffaf, yatırımcı ve paylaşımcı olması gerekir. Birlik, beraberlik ve demokrasi anlayışıyla yönetilmesi gerekir. Tekelciliğe müsaade etmeyiz. TÜRSAB, Türkiye turizm sektörünün en önemli kurumlarından bir tanesidir. Yarı kamu kurumu niteliğindedir. 1972 yılında yasayla kurulmuştur. Türk turizminin kalkınmasında emek vermiş, mücadele etmiş, birçok projede imzası olan değerli bir kurumdur. Hükümete sürekli proje üreten, bakanlığa proje üreten, bakanlığın önünü açan, Türkiye'nin tanıtımında, pazarlanmasında aktif rol alan bir TÜRSAB istiyoruz. Bunun için mücadele etmemiz gerekir" dedi.

Kaynak: (EHA) - Ekonomi Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Hasan, Erdem, fıkra, anlatarak, TÜRSAB, başkan, adaylığını, açıkladı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı