Haber Detayı
31 Ağustos 2019 - Cumartesi 22:40 Bu haber 2254 kez okundu
 
Havalimanı'ndaki çalışmalar ekonomik kriz nedeniyle durduruldu
Havalimanı'ndaki genişletme çalışmaları, ülkedeki ekonomik sorunlar nedeniyle durdu.
DÜNYADAN Haberi
Havalimanı'ndaki çalışmalar ekonomik kriz nedeniyle durduruldu

Havalimanı'ndaki genişletme çalışmaları, ülkedeki ekonomik sorunlar nedeniyle durdu.

 

Bloomberg'in haberine göre, Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) yıllık 250 milyondan fazla yolcu kapasitesiyle dünyanın en büyük havalimanlarından biri olarak tasarlanan Dubai'de bulunan El-Mektum Uluslararası Havalimanı'ndaki genişletme çalışmaları, Körfez Arap ülkelerindeki ekonomik sorunlar nedeniyle durdu.

 

Emirates Hava Yolları için 36 milyar dolarlık dev bir aktarma merkezi olması planlanan havalimanının ilk aşamasının tamamlanması için öngörülen süre 5 yıl ertelenirken Dubai Havalimanları yönetiminden yapılan açıklamada, uzun vadeli planların gözden geçirildiği ve detaylarının henüz netleştirilmediği belirtildi.

Başta petrol fiyatlarında yaşanan gerileme ve bölgesel gerilimler sebebiyle 2018 yılında yüzde 1,9 küresel daralmanın yaşandığı  bölgede, 2009'dan bu yana en düşük büyüme hızına ulaşırken, turizm sektörü 2017 yılından bu tarafa durgunluğunu sürdürüyor.

Bununla birlikte Emirates Hava Yollarının da Airbus'tan alacağı A-380 süper jumbo uçakların siparişlerini gözden geçirme kararı aldığı ifade ediliyor.

Kaynak: (DHS) - Dış Haberler Servisi Editör:
Etiketler: El-Mektum Uluslararası Havalimanı, Dubadi Havalimanı, Emirates,
Yorumlar
Haber Yazılımı