Haber Detayı
14 Eylül 2019 - Cumartesi 20:18 Bu haber 2011 kez okundu
 
İBB'den İstanbullulara bir ulaşım müjdesi daha
İBB tarafından başlatılan bazı metro ve otobüs hatlarında 24 saat ulaşımdan sonra İstanbullulara bir müjde daha geldi.
YEREL Haberi
İBB'den İstanbullulara bir ulaşım müjdesi daha

İBB tarafından başlatılan bazı metro ve otobüs hatlarında 24 saat ulaşımdan sonra İstanbullulara bir müjde daha geldi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden olan Şehir Hatları, kış tarifesi kapsamında Bostancı'dan Adalar'a 24 saat kesintisiz sefer düzenleyecek.

 

Şehir Hatlarından yapılan açıklamaya göre, kış tarifesi 16 Eylül 2019 Pazartesi günü başlayıp 31 Mayıs 2020 günü son bulacak. Tarife kapsamında İstanbul-Adalar arasındaki ring seferler 43'e yükseltilirken, Bostancı-Adalar vapur seferleri hafta içi ve hafta sonu 24 saat kesintisiz hizmet verecek.

 

Buna göre Büyükada'dan gece 00.00 itibarıyla hareket eden vapur 01.10'da Bostancı İskelesi'ne yanaşacak. 02.00'da Bostancı'dan yolcularını alacak Şehir Hatları vapuru sırasıyla Kınalıada, Burgazada, Heybeliada'ya uğrayıp 03.10'da Büyükada İskelesine ulaşacak. Bu ring sefer 03.45 Bostancı'ya devam ederek 04.30 Bostancı, 04.55 Kınalı, 05.10 Burgaz, 05.25 Heybeliada, 05.40'ta Büyükada'ya ulaşarak gece seferini tamamlamış olacak. Beşiktaş ve Eminönü'nden Adalar seferleri kış tarifesine göre düzenlenirken, Eminönü-Adalar hattının bazı seferleri Kabataş bağlantılı yapılacak.

 

Anadolu Kavağı bağlantılı Beykoz-Üsküdar, Rumeli Kavağı bağlantılı Sarıyer-Eminönü hatlarında kıyıya paralel seferler hafta içi yapılmaya devam edecek.

 

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Şehir Hatları Genel Müdürü Sinem Dedetaş "Kış tarifesi ile İstanbul-Adalar arasında yapılan mevcut seferlerimizi artırıyoruz. Yine geç sefer uygulamasını geliştirerek Adalar sakinlerinin ana karayla bağlantısını kesintisiz sabaha kadar sürdüreceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: (YHS) - Yerel Haberler Servisi Editör:
Etiketler: İBB'den, İstanbullulara, bir, ulaşım, müjdesi, daha,
Yorumlar
Haber Yazılımı