Haber Detayı
31 Temmuz 2019 - Çarşamba 20:06 Bu haber 5420 kez okundu
 
İhale yapıldı! İşte Salda Gölü Millet Bahçesi yapım süreci
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Burdur'da yapılacak Salda Gölü Millet Bahçesi'nin ihalesi bugün yapıldı.
GÜNCEL Haberi
İhale yapıldı! İşte Salda Gölü Millet Bahçesi yapım süreci

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Türkiye'nin Maldivleri olarak bilinen ve kamuoyunda çevreciler başta olmak üzere bir çok kesimden tepki alan Burdur'da yapılacak Salda Gölü Millet Bahçesi'nin ihalesi bugün yapıldı. 

 

Burdur İli Yeşilova İlçesi, Salda Gölü Millet Bahçesi ve Millet Bahçesine Ait Sosyal Donatılar İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi ihalesi 4734 sayılı Kamu İhale Kanunun 19'uncu maddesinde belirtilen Açık İhale Usulü ile bugün gerçekleştirildi.

 

İstanbul Halkalı'da bulunan TOKİ'nin ek hizmet binasında saat 15.00'da yapılan ihaleye 7 istekli firma teklif verirken, değerlendirme sürecinin ardından kazanan firma ile sözleşme imzalanıp millet bahçesinin yapımına başlanacak. 

Turkuaz suyu ve bembeyaz sahili ile Türkiye’nin Maldivleri sayılan Salda Gölü’ndeki ihaleye ilişkin önceki gün CHP Burdur İl Başkanlığı tarafından Yeşilova Salda Halk Plajı'nda “Salda’ya Dokunma” başlığıyla eylem yapılmıştı.

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Saldaya Dokunma, Salda Gölü Millet Bahçesi, Salda Gölü, Maldivler, Saldivle
Yorumlar
Haber Yazılımı