Haber Detayı
12 Haziran 2019 - Çarşamba 11:39 Bu haber 798 kez okundu
 
İlham veren yaşam sohbetleri Cepa'da
İlham veren yaşam sohbetleri, Holistik Yaşam ve Gastronomi Derneği (Holider) Başkanı Yeşim Kaya moderatörlüğünde Cepa AVM'de gerçekleşti
YEREL Haberi
İlham veren yaşam sohbetleri Cepa'da

Holider Başkanı Yeşim Kaya’nın moderatörlüğünde gerçekleşen ilham veren yaşam sohbetlerinde alanında uzman 20 konuşmacının söyleşileri ile zeytinyağı yapımından feng shui’ye, beslenmeden hamileliğe kadar pek çok konu katılımcılarla paylaşıldı. Kadın girişimcilerin dokunuşlarıyla renklenen bayram şenliğinde ramazana özel etkinliklerin yanı sıra, ahşap sukulent saksılar, taş boyama ürünler, doğal taş kullanılan takılar, ev yapımı gıdalar ve organik ürünlerin yer aldığı stantlar ziyaretçilere farklı bir alışveriş alternatifi oluşturdu. Kadınların el üretimlerini içeren birbirinden güzel ve etkileyici tasarımlar sergilendi. Son gün yapılan kaftan defilesi izleyenlerden büyük beğeni aldı. Yoğun program akışı içinde, üç yeni projenin de lansmanı yapıldı. 

Kadın girişimcilerin yaptıkları ürünleri pazarlamalarına destek olacak e-ticaret sitesi, digital eğitim konusunda çığır açacak “digital köy enstitüleri” projesi anlatıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Liv Hospital, Başkent Üniversitesi ve Holider’in katkıları ile oluşturulan,  65 yaş üstündeki kişilerin sosyal hayata kazandırılmasını amaçlayan “Büyük annemin hazinesi” adlı proje katılımcılara tanıtıldı. Bununla birlikte cesaret, mücadele ve başarı hikâyelerinden oluşan “1 Kadın, 1 Hikâye” adlı kitabın hazırlıklarının devam ettiği ve sonbahar sezonunda çıkacağı müjdesi de verildi.

Etkinlikte ayrıca Kadından Kadına Destek Platformunun ve Holider’in birinci yaş günü de kutlandı. Konuya ilişkin açıklama yapan Holider Başkanı Yeşim Kaya, bundan sonraki hedeflerinin bu organizasyonları çeşitli il ve ilçelerde yapmak olduğunu vurguladı. Daha fazla kadına ulaşmak ve her kadının bir diğerini desteklemesini sağlamak adına çalışmaları yoğunlaştırdıklarını ifade eden Kaya,  kendilerine ulaşmak isteyen kadınlara sosyal medya hesaplarını işaret etti.

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör:
Etiketler: İlham, veren, yaşam, sohbetleri, Cepa'da,
Yorumlar
Haber Yazılımı