Haber Detayı
11 Temmuz 2019 - Perşembe 13:57 Bu haber 1596 kez okundu
 
İstanbul'da otelde türban skandalı!
Fas'tan gelen misafirlerini Bebek Oteli'ne yerleştirmeye götüren İstanbul'da yaşayan iş insanı Engin Yakut'un misafirleri tesettür giydikleri için otele kabul edilmediler.
OTEL HABER Haberi
İstanbul'da otelde türban skandalı!

Fas'tan gelen misafirlerini Bebek Oteli'ne yerleştirmeye götüren İstanbul'da yaşayan iş insanı Engin Yakut'un misafirleri tesettür giydikleri için otele kabul edilmediler.

 

Yaşanan olay üzerine Engin Yakut, otel yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulundu.

 

30 yıldır Etiler'de oturduğunu ve kısa süre öncesine kadar kafeye kapalı hanımların da geldiğini ifade eden Yakut, "29 Haziran'da Fas'tan gelen misafirlerimin giydikleri tesettürleri gerekçe gösterilerek bize rezervasyonumuz olmasına rağmen içeri alınmayacağımız söylendi. Güvenlik görevlileri İşletme sahibi Muzaffer Yıldırım'ın kesin talimatı var kapalıları alamıyoruz cevabı verdiler" dedi.

 

Bu cevap üzerine karakola giderek otel yönetiminden şikayetçi olduğunu belirten Yakut, ifadesinde maruz kaldığı ayrımcılığı şöyle anlattı: "Bebek Oteli'nin kafesinden 3 kişilik rezervasyon yaptırdım. Saat 11.00 gibi kafeye gittik. Ancak girişte güvenlik bizi durdurarak giremeyeceğimizi söyledi. Rezervasyon yaptırdığımı söylediğim zamanda ''Haklısınız ancak talimat var bu kılık kıyafetle giremezsiniz'' dedi. Yani yanımda bulunan Fas'tan gelen misafirlerimin inançlarına uygun olarak giydiği kıyafetlerle girmemizin yasak olduğunu söylendi. Ben de kim bu talimatı verdi hangi hakla kıyafete karışıyorsunuz diye sorunca oradaki güvenlik görevlisi ''Otelin sahibi Muzaffer Bey'in özel talimatıdır kapalı kılık kıyafetle kimseyi içeri almayın'' dedi."

 

İstanbul'da yaşayan iş insanı Engin Yakut kendilerine yapılan ayrımcılığın işletmenin kamera kayıtlarına da yansıdığını belirterek, "İslami kıyafetleri gerekçe gösterilerek, tesettür sebebiyle bayanların içeri alınmaması, TCK'ya göre ayrımcılık ve nefret suçudur. Avrupa insan hakları sözleşmelerine de aykırı bu." şeklinde konuştu.

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Bebek Otel, İstanbul Otel, İstanbul Bebek Otel
Yorumlar
Haber Yazılımı