Haber Detayı
31 Mayıs 2019 - Cuma 09:48 Bu haber 627 kez okundu
 
İstanbul'daki ünlü restoran zincirinde müşterilere POS tuzağı!
İstanbul’da ünlü bir restoran zincirinde garsonluk yapan kadının kredi kartı ile hesap ödeyen müşterilerinin kart bilgilerini çalarak hırsızlık yaptığı ortaya çıktı.
YAŞAM Haberi
İstanbul'daki ünlü restoran zincirinde müşterilere POS tuzağı!

Sabah gazetesinden Atakan Irmak'ın haberine göre, restorana gelen müşterilere hizmet veren 19 yaşındaki genç kadın, aynı zamanda hesap da alıyordu. Yaklaşık 2 aydır lüks restoranda çalışan genç kadını eski patronu, restoran müdürü Cem G.'ye şikayet etti. Orhan isimli kişi restoran müdürüne genç kadının daha önce garson olarak çalıştığı kendine ait olan restoranda müşterilerin kredi kartı bilgilerini çalarak dikkat çekmeyecek şekilde harcamalar yaptığını, bu nedenle iş yerinden kovulduğunu, aynı yöntemle hırsızlık eylemini bu restoranda da devam ettirebileceğini anlattı.

Bunun üzerine restoran müdürü çalışanı hakkında suç duyurusunda bulundu. Yelda M.'nin çalmış olduğu kart bilgileri üzerinden çevresinde bulunan arkadaşlarının faturalarını ödediği, araç kiraladığı ve elektronik eşya alışverişi yaptığı tespit edilirken İlyas Ç. ve Kadir V. İsimli kişilerin de genç kadına yardım ederek kart bilgileriyle telefon alarak daha sonra sattıkları tespit edildi. 3 şüpheli tutuklandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İstanbul'daki, ünlü, restoran, zincirinde, müşterilere, POS, tuzağı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı